Kořeny víry: George Wishart - zapomenutý skotský průkopník (32/48)

Právě sledujete: Kořeny víry: George Wishart - zapomenutý skotský průkopník (32/48)

Z pořadu: Kořeny víry S titulky

George Wishart žil jen 33 let, a přesto měl podstatný vliv na Skotsko díky svému zbožnému životu a mocnému kázání. Byl také mentorem a učitelem muže, který upevní a posune dopředu reformaci ve Skotsku – Johna Knoxe.

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com
zobrazit více zobrazit méně

Hľadanie 2: K podstate - Kto zmenil sobotu? (17/29)

Hľadanie 2: K podstate - Kto zmenil sobotu? (17/29)

Bible pro dnešek / Konečná obnova jednoty / 2018 4Q 13

Bible pro dnešek / Konečná obnova jednoty / 2018 4Q 13

Kořeny víry: William Tyndale (31/48)

Kořeny víry: William Tyndale (31/48)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Cesta, pravda i život / 2024 4Q 10

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Cesta, pravda i život / 2024 4Q 10
zobrazit více

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09
zobrazit více

Aktuality

Mikuláš Pavlík • Polemika s Bohem 7/7 • Biblický týden ČS 2016

24. 8. 2016

České sdružení Církev adventistů sedmého dne jako již tradičně pořádá studijně zaměřený týden, který se i tentokrát odehrává v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou. HopeTV pravidelně poskytuje audiozáznamy jednotlivých přednášek. Tématu „Polemika s Bohem“ se jako sedmý v pořadí věnoval předseda Církve adventistů sedmého dne Mikuláš Pavlík. Více informací o Biblickém týdnu naleznete na www.biblickytyden.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíš naplňoval potřeby lidí / 2016 3Q 9

22. 8. 2016

V českých Biblích můžeme například číst, že Ježíš učil a kázal a nebo také uzdravoval každou nemoc a chorobu. Co je v originálním textu? Mají tato podobná slova různý význam? A jak se postavit k situaci, kdy Bohu oddaný člověk těžce onemocní a nakonec třeba i zemře?
Rozhovor na téma devátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš naplňoval potřeby lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Blok 57 - Daniel Špinar

21. 8. 2016

Pozvání do dalšího vydání talkshow Martina Žaluda přijal šéf činohry Národního divadla v Praze Daniel Špinar. Rozhovor se pochopitelně zaměřil na otázky týkající se inscenování, práce s hereckým souborem, režijní práce či duchovní inspirace.

Daniel Špinar v roce 2004 absolvoval činoherní herectví a v roce 2008 činoherní režii na pražské DAMU. Po studiu, v letech 2008–2010 působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, poté nějaký čas na volné noze a od roku 2014 jako kmenový režisér Národního divadla. Režíroval mimo jiné i v Městském divadle v Kladně či v Klicperově divadle v Hradci Králové. Mezi jeho nejvýznamnější režijní práce patří Sofoklova Élektra v Divadle v Celetné (2005), autorské představení HOMO 06 v divadle DISK (2006) a inscenace textu spolužáka Petra Kolečka Britney goes to heaven v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (2006). Za dramatizaci Dostojevského Bratrů Karamazových byl nominován na Cenu Evalda Schorma, kterou uděluje agentura DILIA, a dostal se až do užšího finále. Mezi další jeho práce patří např. Hamlet Williama Shakespeara ve Švandově divadle (prosinec 2013) nebo hra bratří Čapků Ze života hmyzu v Národním divadle (červen 2014). Koncem roku 2014 vyhrál s koncepcí Nová krev výběrové řízení na post uměleckého ředitele činohry Národního divadla v Praze, kde vystřídal Michala Dočekala.
přečíst více