Bible pro dnešek / Prožívání jednoty v rané církvi / 2018 4Q 05

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Prožívání jednoty v rané církvi / 2018 4Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Někdy můžeme nabýt dojmu, že první církev byla ideální. Že neměla téměř žádnou vrásku. Ale bylo to tak? Je možná jednota tam, kde nepůsobí Boží Duch? Když Pavel psal do Korintu, že „Bůh má moc zahrnout vás všemi dary své milosti, abyste vždycky měli dostatek všeho, co potřebujete, a ještě vám přebývalo pro každé dobré dílo,…“, jaké dary měl Pavel na mysli?
Rozhovor na téma pátého úkolu „Prožívání jednoty v rané církvi" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Mikuláš Pavlík.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Stážista - promo spot

Stážista - promo spot

Stážista - promo spot

Stážista - promo spot

Kořeny víry: Martin Luther a papežská bula (22/48)

Kořeny víry: Martin Luther a papežská bula (22/48)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek: Vesmírný konflikt a Boží charakter

17. 12. 2013

Adventisté chápou realitu světa skrze biblické pojetí příběhu "velkého sporu." Jde o spor mezi nebeskými bytostmi, mezi dobrem a zlem. Existují kolem nás i jiné mocnosti a bytosti, než jsou ty, které můžeme zakoušet našimi smysly? Biblický příběh zbožného muže Joba již po staletí inspiruje čtenáře Bible a svým způsobem naznačuje i odpovědi na zmíněnou otázku.
Příběhem z knihy Jób, 1. kapitoly nás ve svém komentáři provede kazatel a pedagog ThLic. Oldřich Svoboda z Brna. Příběh zbožného muže Jóba je stále znovu pročítaný a studovaný, jelikož poukazuje i na jinou životní realitu, než je ta, kterou vidíme na vlastní oči. Jde o děj, který se odehrává jaksi v zákulisí. V zákulisním sporu se objevují kromě Jóba i Pán Bůh a satan. Je zjevné, že kolem nás se projevují nadpřirozené mocnosti, které mají moc. Celou knihou Jób se táhne jeden příběh, který si klade otázku: "Jaký je Bůh?" Je Bůh láska?
V druhé části pořadu se podívejte na příběh bývalého psychotronika, léčitele a jasnovidce Martina Ševčíka, který sám na sobě vyzkoušel vliv nadpřirozených mocností z té odvrácené strany dobra.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 21. prosince 2013.
přečíst více

Novinky ve vysílání tento víkend

13. 12. 2013

Na jaké novinky se můžete těšit v našem vysílání tento víkend? V pátek 13. 12. sledujte od 17.30 hod. premiéru záznamu z Biblického týdne Českého sdružení 2013 - Velký příběh Bible II. s Danielem Dudou, 3. část.
V sobotu a v neděli nabídneme také dopolední a odpolední kázání ze setkání ASI 2013. Zamyšlení z Božího slova přinesl Frank Fournier a Ty Gibson.
Připravili jsme také 2. díl seriálu Sedmý den nebo ADRA news – např. o působení české zubařky v Keni či projektu Mince denně.
Doporučujeme také Adventist Mission, které se tentokrát věnuje misijním aktivitám v České Republice, především projektu INRI Road.
V našem vysílání toho však najdete mnohem více. Budeme rádi, když budete při sledování našich pořadů s námi!
přečíst více

Daniel Duda - Velký příběh Bible II - 2. část

13. 12. 2013

V druhé přednášce Daniel Duda blíže představil sedm dějství Bible od stvoření, přes pád do hříchu, zaslíbení a společenství Božího lidu, jeho naplnění v Ježíši Kristu, společenství církve, druhý příchod neboli Den Páně až ke stvoření nového nebe a nové země. Příběh lidských dějin směřující z ráje ztraceného do ráje obnoveného.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více