Bible pro dnešek / Cesta do Říma / 2018 3Q 13

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Cesta do Říma / 2018 3Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Pavel na cestě do Říma, kde se měl obhajovat před císařem, ztroskotal na lodi. Ostřílená posádka už ztrácela naději, ale Pavel je povzbuzoval. Z 276 pasažérů nikdo nezemřel. Co je to naděje a po jaké naději dnes lidé touží? V době Pavla byli lidé velmi pověrčiví. Jsme i my dnes? Co to vlastně pověrčivost je? Někteří křesťané věří, že to co se na ostrově Malta stalo Pavlovi, že tedy byl uštknut a nic se mu nestalo, že takto bude dnes uchráněn každý křesťan věrný Bohu. Je to správné pohled?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Cesta do Říma" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Jozef Kučera.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Hľadanie 2: K podstate - Môžeme dôverovať Biblii? (3/29)

Hľadanie 2: K podstate - Môžeme dôverovať Biblii? (3/29)

Kořeny víry: Knihtisk a reformace (17/48)

Kořeny víry: Knihtisk a reformace (17/48)

Bible pro dnešek / Pavlovo uvěznění v Cesareji / 2018 3Q 12

Bible pro dnešek / Pavlovo uvěznění v Cesareji / 2018 3Q 12

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Jan 5, 39-40 / Učedníci a Písmo

31. 12. 2013

Bible jako kniha knih. Již po staletí je nejpřekládanější a nejčtenější knihou. Bible jako nadpřirozené poselství Boží člověku, nebo jen další kniha v polici? Co nebo koho máme za jejími řádky hledat a kam nás čtení Bible může zavést? Jak ji číst tak, abychom z toho měli užitek?
Přinášíme vám novou, vylepšenou verzi oblíbeného pořadu Bible pro dnešek. Věříme, že se vám bude líbit a vaše dojmy, připomínky, či zážitky s naším pořadem se nám nebojte zaslat na náš email: info@hopetv.cz.
Nad jednou z pasáží Bible, přesněji z evangelia podle Jana 5,39-40 se společně zamyslíme s kazatelem a učitelem Michalem Balcarem, M.A. z Prahy. Michal je kazatelem sboru Církve adventistů s.d. v Praze na Vinohradech. Více viz stránky sboru: sborvinohrady.cz
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 4. ledna 2014.
přečíst více

PF 2014

31. 12. 2013

Vše nejlepší do nového roku Vám přeje Vaše HopeTV.



přečíst více

Silvestr a Nový rok ve vysílání HopeTV

30. 12. 2013

Co přinese silvestr a Nový rok ve vysílání HopeTV? V našem programu najdete mnoho podnětných pořadů. Rádi bychom Vás upozornili alespoň na pár z nich:

Animované biblické příběhy pro děti (úterý 31. 12. a středa 1. 1. od 15:00 hod.)
Speciálně pro děti jsme na silvestrovské a novoroční odpoledne připravili blok několika biblických příběhů, pojednávajících například o Abrahamovi a Izákovi, o králi Davidovi i Šalamounovi, o proroku Danielovi i královně Ester.




Novoroční bohoslužby (úterý 31.12.  a středa 1. 1. od 9:00 a 21:00 hod.)
Jak přistupovat k prožívání každodenních povinností, radostí i nesnází v nadcházejícím roce? Novoroční poselství žalmů 113 a 114 a Já jsem… jsou názvy novoročních bohoslužeb z roku 2011 a 2012 ze sboru CASD Praha – Smíchov.



Pojďte s námi zavzpomínat na působení Církve adventistů sedmého dne v době totality v dokumentu  1952 nebo v rozhovoru s Jiřím Drejnarem o jeho osobním příběhu v pořadu Na cestách a objížďkách mého života (úterý 31.12. a středa 1.1. od 20:00 hod).
Přísahat nemohu a Pod křídly nejvyššího (úterý 31.12.  a středa 1. 1. od 13:30 hod.)
Co prožili a s čím se vyrovnávají Jan Kloda a Miloslav Bláha, kteří se i za komunistického režimu snažili zůstat věrní Bohu? Odpovědi naleznete v dokumentárních filmech Přísahat nemohu a Pod křídly nejvyššího z cyklu Osudy perzekuovaných.
V programu naleznete také animovaný film Evoluce, seriál o přípravě zdravých pokrmů Vaříme s Romanem Uhrinem, seriál pro mladé Utopie a mnohé další.
Kompletní nabídku všech vysílaných pořadů najdete v našem PROGRAMU.
přečíst více