Bible pro dnešek / Petrova služba / 2018 3Q 06

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Petrova služba / 2018 3Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek S titulky

Apoštol Petr pokřtil pohany. Tento čin se nesetkal s pochopením a Petr musel své jednání obhajovat v Jeruzalémě před ostatními apoštoly. Co musí člověk udělat dnes, aby byl pokřtěn Duchem svatým? Má čerstvě pokřtěný člověk očekávat zásadní změny ve svém životě, nebo mocné projevy Ducha? Proč Bůh vysvobodil z vězení Petra a v mnoha dalších případech se tak nestalo?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Petrova služba" vedli redaktor Hope TV Jindřich Černohorský a teolog Jozef Kučera.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Kázání na hoře 2/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 2/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 7/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 7/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 6/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 6/7 • Biblický týden ČS 2018

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Tajemství zdravé kondice 10: Překonaná trápení

17. 2. 2016

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody. Nehody, pohromy, zneužití či opuštění, to jsou životní zkoušky, jež mohou mít za následek hluboké fyzické a psychické poranění. Jak po takové zkušenosti opět "nasednout do sedla"? Více o Klubech zdraví se dozvíte na www.zivotazdravi.cz

přečíst více

Bible pro dnešek / Ježíšovi učedníci uprostřed velkého sporu / 2016 1Q 8

15. 2. 2016

Rybolov a vyslání učedníků. To jsou dvě místa o kterých budeme hovořit. Když na Ježíšův příkaz vhodili sítě do vody a vytáhli je plné ryb, byl to zázrak. Co se měli učedníci z této události naučit? A co znamená dostat od Boha sílu a moc? A měli bychom uzdravovat i dnes? Proč se to neděje v takové míře?
Rozhovor na téma osmého úkolu „Ježíšovi učedníci uprostřed velkého sporu“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a studentský pastor organizace INRI road Mgr. Josef Dvořák.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Manželství - ráj nebo peklo? (6/6) - Bohoslužba (Národní týden manželství 2016)

12. 2. 2016

Budování harmonického manželství není úplně snadnou záležitostí. Příběh o stvoření ženy z mužova žebra však ukazuje, že je realizovatelné tam, když manželé umožní Bohu, aby si z jejich vzájemné náklonnosti vystavěl svůj chrám. Jakou roli by měli mít víra v manželském vztahu? Proč a jak může víra v Boha pozitivně ovlivňovat mezilidské vztahy?
K příležitosti Národního týdne manželství 2016 nabízíme tématická zamyšlení Mgr. Radka Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ v rámci Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za „Křesťanský domov“ v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.
Více informací o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz
přečíst více