Majstrovské dielo: Neveriaci Tomáš (4/6)

Právě sledujete: Majstrovské dielo: Neveriaci Tomáš (4/6)

Z pořadu: Majstrovské dielo

Majstrovské dielo je dokumentárna séria austrálskej televízie HopeChannel, ktorá skúma niektoré z najslávnejších a najzaujímavejších umeleckých diel. V období, keď mnohí ľudia nevedeli čítať a písať, bolo umenie jediným prostriedkom pre pochopenie Boha.
"Ver, čomu veríš a spochybňuj svoje pochybnosti. Ži v istote!" O tom však najznámejší príbeh o pochybnostiach v dejinách - príbeh o neveriacom Tomášovi - vôbec nie je ... Prečo Tomáš pochyboval? Dokázal sa zmeniť? Ako si uchovať živú a nezlomnú vieru? A dá sa to?

zobrazit více zobrazit méně

Misie adventistů ve světě: Vyšší zmysel

Misie adventistů ve světě: Vyšší zmysel

Bible pro dnešek / Zodpovědnost dobrých správců / 2018 1Q 05

Bible pro dnešek / Zodpovědnost dobrých správců / 2018 1Q 05

Majstrovské dielo: Čo nie je na obraze (3/6)

Majstrovské dielo: Čo nie je na obraze (3/6)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Otec, Syn a Duch svatý / 2024 4Q 11
zobrazit více

Aktuality

Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu (Luboš Kropáček)

17. 1. 2016

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkávání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě. Obsahem druhé přednášky, kterou vedl Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc., byly otázky týkající se náboženské nesnášenlivosti a propojení islámského terorismu s muslimskou vírou. Jakou skutečnou hrozbou představuje islám ze strany svého učení a víry? Hrozí islamizace západního světa?
Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. (* 23. února 1939, Praha) je přední český islamolog, arabista, afrikanista a vysokoškolský pedagog. V šedesátých letech vystudoval arabistiku a anglistiku na FF UK.  V současné době působí jako profesor v Ústavu Blízkého Východu a Afriky na Univerzitě Karlově. V letech 2008–2009 působil jako vedoucí Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. K hlavním oborům jeho zájmu patř kultura a myšlení islámského světa, postavení islámu v Evropě dnes, dějiny Blízkého východu, dějiny a kultura Afriky a v neposlední řadě vztah křesťanství a islámu. Publikoval mnoho knih a vědeckých studií v českém jazyce i ve světových jazycích. V českém prostředí patří mezi oblíbené publikace jeho Islámský fundamentalismus nebo Duchovní cesty islámu.

přečíst více

Tajemství zdravé kondice 7: Záleží na tom, jak myslíme?

15. 1. 2016

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody.  Duševní zdraví je součástí zdraví jako takového a ovlivňuje způsob, jakým uvažujeme, cítíme a konáme. Jak pečovat o své vnitřní zdraví? Více o Klubech zdraví se dozvíte na  www.zivotazdravi.cz


přečíst více

Projekt: rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

13. 1. 2016

Redaktor HopeTV Jindra Černohorský a poradce v oblasti lidských vztahů a výchovy Mgr. Milena Mikulková představují nový pořad "Projekt: rodina", který nabídne HopeTV v roce 2016. Jakým tématům se bude věnovát 16-ti dílný cyklus rozhovorů? A jaké propojení můžeme hledat mezi pořadem a novou publikací Mileny Mikulkové "Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem?"

Milena Mikulková ukončila v roce 2000 studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže.
V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí, a proto se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. V roce 2013 získala pověření „O péči o rodiny s dětmi v pěstounské péči.“
Milena Mikulková také působí jako lektorka akreditovaných programů zajišťovaných jinými vzdělávacími organizacemi. Aktivně vystupuje na odborných konferencích zaměřených zejména na sociální klima ve škole a na prevenci rizikového chování. Také je autorkou publikace Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem, která vyšla v listopadu 2015.
přečíst více