Majstrštyk: 95 tezí (25/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: 95 tezí (25/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "95 tezí" namaloval německý malíř Julius Hübner. Zobrazuje den, kdy Martin Luther přišel ke dveřím hradní katedrály a na dveře přibil 95 námitek proti prodeji odpustků a proti domnělému postavení papeže. Je to malba rozhodujícího momentu v křesťanství: obrácení se k Bibli a jen k Bibli.

zobrazit více zobrazit méně

Misie adventistů ve světě: Hlboko v doline

Misie adventistů ve světě: Hlboko v doline

Majstrštyk: Kamenování Štěpána (24/26)

Majstrštyk: Kamenování Štěpána (24/26)

Majstrštyk: Kamenování Štěpána (24/26)

Majstrštyk: Kamenování Štěpána (24/26)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Znamení Kristova božství / 2024 4Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Znamení Kristova božství / 2024 4Q 02
zobrazit více

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Znamení, která ukazují cestu / 2024 4Q 01
zobrazit více

Aktuality

J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Generační napětí v pohledu kulturních hodnot

2. 4. 2016

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí.  Třetí přednáška byla zaměřena na téma "Generační napětí v pohledu kulturních hodnot". Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?

 
PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1969–1971 a 1989–1990 pracovala jako uklízečka, 1971–1988 v zařazení sociální pracovnice v Thomayerově nemocnici, ale mohla se tak vlastně načerno věnovat sociologii. Signatářka Charty 77. V letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.

přečíst více

Studentská bohoslužba - INRI road Praha - Patrik Nehyba

1. 4. 2016

28. ledna 2016 se ve Společenském centru „Londýnská 30″ uskutečnila mládežnická bohoslužba, kterou organizovali studenti z prážské INRI road. Hlavním hostem večerního setkání byl kazatel Církve adventistů sedmého dne Patrik Nehyba, který si zvolil více než zajímavé téma - víra bez skutků. Jakou cenu má moje víra bez skutků? Může fungovat moje víra bez skutků? A jaký stačí "jen" věřit?
INRI road je křesťanská studentská organizace, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. Posláním INRI road je nabízet věřícím i nevěřícím studentům prostor pro sdílení vztahů a své víry. INRI road se momentálně nachází v sedmi univerzitních městech v České a Slovenské republiky.
Více na http://www.inriroad.org

přečíst více

O spravedlnosti - Karel Nowak

31. 3. 2016

Záznam sobotní bohoslužby z Biblického týdne Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne 2008 konané v Praze – Suchdole.
Ve své úvaze se Karel Nowak inspiroval rozhovorem dvou zločinců visících na kříži vedle Pána Ježíše zaznamenaným v biblickém textu Lukášova evangelia, 23. kapitole.
Celý Biblický týden Českého sdružení 2008 nesl název „...proto ke své víře připojte...“. Karel Nowak byl jeho hlavním přednášejícím.
Více informací o Biblických týdnech Českého sdružení naleznete zde: www.biblickytyden.cz.


přečíst více