Majstrštyk: Výkupné (23/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Výkupné (23/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Výkupné" namaloval anglický malíř John Everett Millais. Je na něm vyobrazen rytíř 16. století platící výkupné za své dvě dcery. Někdy se nám zdá, že když má Bůh miliardy lidí, tak na nás tolik nezáleží. Bible ale říká, že jsme byli vykoupeni za velikou cenu. Ve světě umění se hodnota věcí odvíjí od toho, kolik je za ně kdo ochotný zaplatit. Jaké výkupné za nás zaplatil Bůh?

zobrazit více zobrazit méně

Majstrštyk: Výkupné (23/26)

Majstrštyk: Výkupné (23/26)

Misie adventistů ve světě: Přítel v nouzi

Misie adventistů ve světě: Přítel v nouzi

Sedmý den: Objevy ze ztracených stránek historie (2/5)

Sedmý den: Objevy ze ztracených stránek historie (2/5)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Zdroj života / 2024 4Q 09
zobrazit více

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Naplnění starozákonních proroctví / 2024 4Q 08
zobrazit více

Aktuality

Reflexy – Zdeněk Valchář

1. 5. 2016

Výtvarník Zdeněk Valchář tentokrát hovoří s redaktorem Bedřichem Jetelinou hlavně o svém velkém zájmu – Historicko-vlastivědné společnosti MORAVIAN.
Téma Moravští bratři bylo po dlouhá desetiletí pro socialistické společenské zřízení nepohodlné, tabuizované a tudíž i na severní Moravě zcela zapomenuté. Proto v roce 1999 vzniklo občanské sdružení MORAVIAN Historicko-vlastivědná společnost, které začalo intenzivně sdružovat nadšené obdivovatele díla Moravanů. Podařilo se vytvořit areál s muzeem, Parkem Moravských bratří a jinými pozoruhodnostmi, které jsou přitažlivé především pro zahraniční návštěvníky, kteří se do kontaktu se současnými Moravskými bratry dostávají ve světě častěji. Muzeum Moravských bratří není jen budovou s expozicemi ale i institucí, která iniciuje vznik, nebo obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry.
přečíst více

Studentská bohoslužba - INRI road Praha - Vítek Vurst

24. 4. 2016

25. února 2016 se ve Společenském centru „Londýnská 30″ konala další z řady mládežnických bohoslužeb, kterou opět organizovali studenti z prážské INRI road. Hlavním hostem večerního setkání byl kazatel Církve adventistů sedmého dne Vítek Vurst, který se zamyslel nad tématem - motivace strachem. Jaký je Bůh v kterého věřím? Jaké jsem od něj dostal hřivny (talent) A proč v něho vlastně věřím?
INRI road je křesťanská studentská organizace, kterou založila Církev adventistů sedmého dne. Posláním INRI road je nabízet věřícím i nevěřícím studentům prostor pro sdílení vztahů a své víry. INRI road se momentálně nachází v sedmi univerzitních městech v České a Slovenské republiky.
Více na www.inriroad.org

přečíst více

Projekt rodina: Ve znamení ženy (2/16)

22. 4. 2016

Mnohá média před nás staví obraz ženy, který je velmi deformovaný. Očekávání mužů jsou v realitě často nenaplněná. Co je pro ženy přirozené? A co muži u žen hledají a očekávají? Pro kvalitní vztahy je nutná přítomnost čtyř oblastí. Když je objevíte, možná to ve vztazích budete zvládat lépe. Ve znamení ženy je druhý díl z cyklu pořadů Projekt rodina, který připravuje internetová televize HopeTV.
“Projekt rodina“ reaguje na fakt, kdy statistiky ukazují, že šťastných manželství není v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch co spolu zůstávají nejde vždy říci, že jsou spokojení. Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody?
Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám.

Milena Mikulková ukončila v roce 2000 studium na Filozofické fakultě, v roce 2005 na Pedagogické fakultě MU v Brně. Již v průběhu studia pracovala v pedagogicko-psychologické poradně a věnovala se prevenci rizikového chování u dětí a mládeže.
V roce 2008 byla pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí, a proto se zaměřuje zejména na úpravu komunikace v rozvodové a porozvodové situaci v rodině a na řešení výchovných problémů dětí a mládeže. V roce 2013 získala pověření „O péči o rodiny s dětmi v pěstounské péči.“
Milena Mikulková také působí jako lektorka akreditovaných programů zajišťovaných jinými vzdělávacími organizacemi. Aktivně vystupuje na odborných konferencích zaměřených zejména na sociální klima ve škole a na prevenci rizikového chování. Také je autorkou publikace Hlavu vzhůru, rodiče! Na výchovu selským rozumem, která vyšla v listopadu 2015.
přečíst více