Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Zvedání kříže" namaloval roku 1633 nizozemský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn, který sám sebe udělal ústřední postavou a z jeho 90 autoportrétů je tento určitě nejvýznamnější. Evangelium prosáklo hluboko do jeho srdce. Byl si vědom, že to JEHO hříchy ukřižovaly Krista. Cítil se osobně zodpovědný.

zobrazit více zobrazit méně

Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní II

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní II

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní I

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní I

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Obnova moudré vlády / 2016 3Q 2

4. 7. 2016

Co prozrazují slova, že člověk měl Zemi obdělávat a střežit? Když se podíváme na to, jak dnes naše Zem vypadá, máme obavy z budoucnosti. Dá se situace dnešního světa ještě změnit? A co to je zbožnost? Často si pod tímto slovem představíme falešný obraz.
Rozhovor na téma druhého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Obnova moudré vlády“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk



přečíst více

V kostce - Thomas Ch. Kotulla: Založení světa

3. 7. 2016

Proč je svět tak krásný a přitom tak hrozný? Jsme v nitru dobří, nebo špatní? Máme vůbec svobodnou vůli? Těmito otázkami se zaobírá Thomas Christian Kotulla ve své knize s názvem „Založení světa“. Thomas prošel na prahu dospělosti velmi těžkým obdobím a blízkost smrti ho přiměla k hlubokému přemýšlení o existenci člověka, jeho vztahu k Bohu, o samotné existenci Boha. Jeho kniha je jedinečným svědectvím o pochybnostech, o hledání smyslu života a opotřebě tento smysl najít. Více o knize se můžete dozvědět na www.diebegruendungderwelt.co


přečíst více

Martin Chadima - Sexualita ve světových náboženstvích (3/3)

29. 6. 2016

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené?Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30, Praha 2011. Ve třetí části se religionista Martin Chadima zaměřil na pojetí sexuality v náboženstvích Východu. Co je tabu v Indii a co je tabu v Číně? Jak souvisí sexualita s bohy Východu? Jak znázorňují lásku a projevy sexuality?


přečíst více