Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Zvedání kříže (16/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Zvedání kříže" namaloval roku 1633 nizozemský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn, který sám sebe udělal ústřední postavou a z jeho 90 autoportrétů je tento určitě nejvýznamnější. Evangelium prosáklo hluboko do jeho srdce. Byl si vědom, že to JEHO hříchy ukřižovaly Krista. Cítil se osobně zodpovědný.

zobrazit více zobrazit méně

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní II

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní II

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní I

Misie adventistů ve světě: Konečně svobodní I

Majstrštyk: Podobenství o bohatém bláznu (15/26)

Majstrštyk: Podobenství o bohatém bláznu (15/26)

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Velké dobrodružství Deby a Bridgette

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umíte si představit, že vyrazíte pracovat jako dobrovolník do daleké země?
Podívejte se na příběh Deby a Bridgette z indonéské Jakarty.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Aktuality

Na čem právě pracujeme aneb Video Newsletter 02/2015

24. 7. 2015

Letos nebudou přímé přenosy z Biblického týdne, ale pokusíme se vám vždy ve velmi krátkém časem nabídnout audio záznamy přednášek Jiřího Beneše na webu http://www.biblickytyden.cz/.
Aktuálně pracujeme na nové podobě těchto www stránek, na přehlednějším archivu a hlavně chceme ještě lépe propojit naše videa se světovým leaderem v této oblasti - Youtube.com

přečíst více

Bible pro dnešek / Příběh o Jonášovi / 2015 3Q 4

20. 7. 2015

Když se řekne Jonáš, někomu se vybaví jméno syna, nebo večerníček. Lidem znalým Bible pravděpodobně ještě muž, kterého spolkla velká ryba. Asyřané patřili mezi národy, které velmi krutě zacházeli se svými zajatci. Jonáš, byl poslán právě k nim. O čem je vlastně tento příběh? Proč se Bůh zajímal o pohany a posílá proroka mimo území Izraele? A má čtyřicetidenní "doba milosti" pro město Ninive nějaký hlubší význam?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Příběh o Jonášovi“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a předseda Českého sdružení CASD, Vít Vurst.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.
Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (3.)

19. 7. 2015

600. výročí smrti Mistra Jana Husa si můžete připomenout cyklem přednášek mapující teologickou kauzu Jana Husa v jejím dobovém a náboženském kontextu.  Přednášky  vedl teolog, pedagog a religionista ThDr. Martin Chadima, ThD, který se mj. zabývá postavami období české reformace. Třetí večer se nesl název " Husova smrt a její důsledky".
Mistr Jan Hus byl římskokatolický kněz, český středověký náboženský myslitel, reformátor, kazatel a mistr na pražské univerzitě. Byl autorem reformy pravopisu, která odstranila spřežky a zavedla do české abecedy diakritiku. Ve svých kázáních a náboženských pracích kritizoval mravní úpadek, v němž se ocitla katolická církev a přejal některé myšlenky Wyklefa. Katolická církev ho označila za kacíře, jeho učení za herezi a exkomunikovala jej. Na kostnickém koncilu byl odsouzen jako kacíř a vydán 6. 7. 1415 světské moci k upálení na hranici, když odmítl odvolat své učení.
přečíst více