Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

Z pořadu: Majstrštyk

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Vzkříšení Lazara" namaloval roku 1890 nizozemský malíř Vincent van Gogh. Ze zvláštního důvodu nakreslil sebe jako Lazara. Na obraze vychází z hrobu. Proč? Van Gogh žil pohnutý život. Nedařilo se mu v ničem. Za svůj život prodal jen jediný obraz. Jeho sklíčenost byla tak obrovská, že se ve 37 letech zastřelil. Možná se namaloval jako Lazar, protože si přál být vzkříšen ze smrti života, která ho obklopovala. Nakonec se bez Boha nedokázal obejít, jak vždycky tvrdil.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Evangelium a církev / 2017 3Q 13

Bible pro dnešek / Evangelium a církev / 2017 3Q 13

Víra v podivném světě 7/7 • Biblický týden ČS 2017

Víra v podivném světě 7/7 • Biblický týden ČS 2017

Majstrštyk: Dvě děti škádlící kočku (10/26)

Majstrštyk: Dvě děti škádlící kočku (10/26)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Epilog: Poznání Ježíše a jeho slova / 2024 4Q 13
zobrazit více

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Hodina slávy: Kříž a vzkříšení / 2024 4Q 12
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Ježíš si získával důvěru lidí / 2016 3Q 10

29. 8. 2016

Proč Abraham Bohu důvěřoval a co znamenají slova, že Bůh připočetl Abrahamovi jeho víru jako spravedlnost? A jak dát do souladu slova, že na jedné straně máme poslouchat pozemské vlády a na straně druhé nedoufat v člověka, ale důvěřovat Hospodinu? A čím by křesťané měli být nejvíce známí?

Rozhovor na téma desátého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Ježíš si získával důvěru lidí“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Utopie - Může věřit každý?

28. 8. 2016

„Věříš v Boha?“ Kdyby nám někdo položil tuto otázku, co bychom odpověděli? Mnoho lidí i v naší ateistické společnosti odpoví: „V něco nad námi věřím, ale odmítám církve!“ Pokud patříme do skupiny těch, kteří odpovědí kladně, jak bychom definovali svou víru? Řada lidí si myslí, že věřit znamená nějak tak v životě počítat s tím, že Bůh je, prostě nepopírat jeho možnou existenci, kdesi ve vesmíru.

O projektu Utopie se více dozvíte na www.utopie.cz.

přečíst více

Abrahamoviny - Radek Jonczy 1/14

26. 8. 2016

Před 4000 lety uslyšel Abraham slova: "Odejdi ze své země do země, kterou ti ukážu. Požehnám tě, staň se požehnáním." Týkají se tato slova i člověka dnešní doby? Ty, kdo o to stojí, vyvádí Bůh díky oběti Ježíše Krista z otroctví. Žehná jim, takže se i oni mohou stát pro ostatní požehnáním.
Série krátkých zamyšlení, ve kterých kazatel Církve adventistů sedmého dne Mgr. Radomír Jonczy rozebírá a aktualizuje biblické texty popisující životní příběh praotce víry Abrahama.


přečíst více