Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

Právě sledujete: Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Chlapec vyfukující mýdlové bubliny namaloval roku 1867 francouzský malíř Édouard Manet. Proč se tak často kreslí děti s bublinami? Jde o ilustraci života, nebo najdeme ještě hlubší podtext?

zobrazit více zobrazit méně

Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

Víra v podivném světě 3/7 • Biblický týden ČS 2017

Víra v podivném světě 3/7 • Biblický týden ČS 2017

Víra v podivném světě 1/7 • Biblický týden ČS 2017

Víra v podivném světě 1/7 • Biblický týden ČS 2017

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Svědkové Krista jako Mesiáše / 2024 4Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Svědkové Krista jako Mesiáše / 2024 4Q 04
zobrazit více

Adventisté ve světě | Kostel na ledové dálnici

Z pořadu: Adventisté ve světě

Aljaška si vysloužila přezdívku „Poslední hranice“ kvůli extrémnímu počasí, krajině a izolaci. Většina vesnic v celém státě je dostupná pouze letadlem. Jednou z takových vesnic je Bethel. Bethel je střediskem, které zásobuje potravinami a dalšími zdroji 55 menších vesnic v deltě Yukon - Kuskokwim.
Jediný kostel adventistů sedmého dne v této obrovské oblasti se nachází v Bethelu. Navzdory problémům s počasím a dopravou nacházejí členové církve způsoby, jak pracovat pro svou komunitu.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Služba ve městech / 2016 3Q 12

12. 9. 2016

Jedno z míst v Bibli, která jsou dost často špatně chápána, jsou Pavlova slova o tom kdo je pod zákonem a kdo není. Nemá to nic společného s naší plnoletostí. Co Pavlova slova znamenají? A jaké poselství můžeme dnes zaslechnout v podobenství O rozsévači?
Rozhovor na téma dvanáctého úkolu ve třetím čtvrtletí s názvem „Služba ve městech!“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Michal Fulier.


Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Misijní videozprávy 2016/1Q (1.-3. díl)

11. 9. 2016

Nejnovější vydání pořadu Misijní videozprávy nám představí nejen zajímavé kouty naší planety, ale zejména misijní aktivity ze života Církve adventistů sedmého dne. Věřící adventisté totiž neprožívají svou víru doma, ale nabízí ji ve prospěch společnosti. Kompletní přehled dílů naleznete v našem Youtube archivu.



přečíst více

Na ceste: 2. Prvý misionár

7. 9. 2016

Církev adventistů sedmého dne vznikla a začala působit v 60. letech 19. století v Severní Americe. Do začátku 20. století se rozšířila ze Spojených států do zemí všech kontinentů, kde zakládala sbory věřících, školy a zdravotní instituce. Největší růst zaznamenala po 2. světové válce v západních zemích i v zemích rozvojového světa. V roce 2010 působilo jejích téměř 17 tisíc kazatelů a misionářů společně se 17 miliony členů v 68 tisících sborech v 232 zemích všech kontinentů a v 901 jazyku.
Druhý díl seriálu "Na cestě" je věnován prvnímu misionáři z řad Církve adventistů sedmého dne. Kdo jím byl? A jaké měl cíle?


přečíst více