Teologie knihy Daniel - Jiří Beneš (1/9) (Biblický týden ČS 2015)

Právě sledujete: Teologie knihy Daniel - Jiří Beneš (1/9) (Biblický týden ČS 2015)

Z pořadu: Teologie knihy Daniel - Jiří Beneš (Biblický týden ČS 2015)

Seriál přednášek na téma Teologie knihy Daniel z konferenčního střediska Immanuel nedaleko Ždírce nad Doubravou, kde se členové Církve adventistů sedmného dne sešli ke studiu Bible. Přednáší teolog doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.
První přednáška ze seriálu je úvodem do studia. Čeho se přednášky budou týkat a jak je třeba postupovat při studiu?

Více informací o Biblickém týdnu naleznete na http://www.biblickytyden.cz
zobrazit více zobrazit méně

Život – náhoda, nebo záměr? (2008)

Život – náhoda, nebo záměr? (2008)

Důkaz o Bohu: Bůh je láska I. (13/26)

Důkaz o Bohu: Bůh je láska I. (13/26)

Na ceste 7: Milénium

Na ceste 7: Milénium

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Vesmírný spor / 2025 1Q 09

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Vesmírný spor / 2025 1Q 09

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Svobodná vůle, láska a Boží prozřetelnost / 2025 1Q 08

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Svobodná vůle, láska a Boží prozřetelnost / 2025 1Q 08

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek: Zacharjáš I - Poselství plné naděje

10. 6. 2013

Slova obsažená v knize proroka Zacharjáše jsou velmi často citována na různých místech Nového zákona. Co aktuálního může jejich poselství přinést do našeho života dnes? V dalším dílu Bible pro dnešek se podělil Jiří Beneš o první část výkladu knihy Zacharjáš od 1. do 7. kapitoly.
Doc. Jiří Beneš, Th.D. se dlouhodobě věnuje Starému zákonu a je učitelem a zároveň i vedoucím katedry biblistiky na UK – Husitské teologické fakultě.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 15. června 2013.
přečíst více

Psychosociální konference 2013 - Krize středního věku, 3. část

7. 6. 2013

Krize středního věku. Tak zněl název 4. psychosociální konference Teologického semináře církve adventistů v Sázavě,  která se uskutečnila 7. dubna 2013 v modlitebně sboru církve adventistů v Praze 2 na Vinohradech. HopeTV zaznamenala přednášky všech vystupujících a v následujících několika týdnech budeme jednotlivé přednášky na téma "Bylo mi 30 a do důchodu mám ještě daleko (aneb jak se žije člověku ve středním věku)" zveřejňovat v našem archivu.
Mezi přednášejícími se objevili například Josef Slowík ze Západočeské univerzity Plzeň, psychoterapeut Daniel Hrdinka, duchovní Josef Hrdinka nebo lékař Josef Čupka.

 
Třetí přednášku konference vedla sociálně-pedagogická poradkyně Mgr. Milena Mikulková, která promluvila na téma "Na vrchol(u)". Její dvacetiminutová přednáška je zaměřena na ty, kteří řeší každodenní otázky krize střeního věku.

přečíst více

Cliff! – 29: Zajoncova krabice

5. 6. 2013

Zajoncova krabice
Cyklus filozoficko-teologických úvah
Clifford Goldstein
přečíst více