Bible pro dnešek / Bůh a lidské utrpení / 2016 4Q 4

Právě sledujete: Bible pro dnešek / Bůh a lidské utrpení / 2016 4Q 4

Z pořadu: Bible pro dnešek

Stávají se zlé věci jen zlým lidem? Proč to Jóbovi přátelé takto viděli? Jak reagovat na odsouzení mnoha lidí, kteří tvrdí, že kdyby byl Bůh, tak nebude tolik utrpení? A je opravdu Bůh Bohem lásky?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Bůh a lidské utrpení“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

zobrazit více zobrazit méně

Studentská bohoslužba — INRI road Praha — Jindřich Černohorský — 29. září 2016

Studentská bohoslužba — INRI road Praha — Jindřich Černohorský — 29. září 2016

Projekt rodina: Rodový dějepis (11/16)

Projekt rodina: Rodový dějepis (11/16)

Bible pro dnešek / To máme od Boha přijímat jenom dobro? / 2016 4Q 3

Bible pro dnešek / To máme od Boha přijímat jenom dobro? / 2016 4Q 3

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Igor Bukovský: Mentální výkonnost člověka

26. 2. 2016

Mozek je ústředním orgánem všeho, co se v těle děje. Co můžeme udělat proto, aby naše mentální výkonnost dosahovala co nejlepší úrovně nyní i v budoucnu? Jak svůj mozek chránit a jak ho ovlivňuje strava? Čím podpořit růst nervových buněk a jejich spojení?
Nejen na tyto otázky najdete odpověď v přednášce MUDr. Igora Bukovského na téma: "Mentální zdraví člověka".
MUDr. Igor Bukovský působí v Ambulancii klinickej výživy v Bratislavě na Slovensku. V roce 2013 byl hostem ve společenském centru Bethany v Praze.
přečíst více

Tajemství zdravé kondice 11: Život bez závislostí

24. 2. 2016

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody.  Návykové látky, jako je alkohol, nikotin, kokain nebo kofein mají vliv na strukturu a funkci mozku. Na koho se obrátit v případě závislosti? Více o Klubech zdraví se dozvíte na www.zivotazdravi.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Velký spor a prvotní církev / 2016 1Q 9

22. 2. 2016

Ježíš odešel z této země a církev začíná růst. Důležitou roli hraje Duch svatý. Co to znamená dostat sílu Ducha svatého? A co s tím dnes v 21. století? Není to něco, co je základ a v čem silně pokulháváme? Co pro to můžeme udělat?
Rozhovor na téma devátého úkolu „Velký spor a prvotní církev“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a studentský pastor organizace INRI road Mgr. Josef Dvořák.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více