Projekt rodina - Opustit hnízdo (4/16)

Právě sledujete: Projekt rodina - Opustit hnízdo (4/16)

Platí asi všeobecně, že neradi opouštíme to, co nám vyhovuje, co je pro nás pohodlné a co přináší užitek. Co ale dělat v případě, že partnerovi vyhovuje servis rodičů a nemá se k tomu, aby opustil své rodné "hnízdo"? Slibuje změnu a čas stále plyne. Jak se k této situaci postavit? Možná prožíváte, nebo jste prožili něco podobného. Jiná situace nastává, když se poznají lidé ve zralém věku, kteří už mají něco za sebou. Chtějí začít nový vztah, ale nemají vyřešenou minulost. Mnozí to co bylo, neřeší a utíkají před tím. Ale zjišťují, že to tak úplně nejde. Jak může poznamenat nový vztah právě neuzavřená minulost? A jak se s tím co bylo, dobře vyrovnat? Na toto téma jsme si povídali s naším hostem Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti výchovy a mezilidských vztahů. Více informací najdete na: http://www.projektrodina.cz/ Můžete navštívit naše stránky: http://www.hopetv.cz Můžete nás sledovat na Facebooku: http://www.facebook.com/HopeTV Odebírat naši tvorbu můžete zde: http://goo.gl/GFLxYj Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne: http://www.casd.cz zobrazit více zobrazit méně

Blok 57 - Patrik Nehyba

Blok 57 - Patrik Nehyba

Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Projekt rodina - seznamte se s Milenou Mikulkovou

Čekáme... na co vlastně?

Čekáme... na co vlastně?

Další nově nahraná videa

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 3/3 sobota odpoledne • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich
Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a
vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o
tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro
každého z nás.
zobrazit více

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 2/3 sobota dopoledne • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro každého z nás.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Platnost Božích slibů / 2017 3Q 6

31. 7. 2017

Rozumíte právnické řeči? Člověk má někdy pocit, že i když poslouchá a ví, že dotyčný člověk hovoří česky, tak mu vůbec nerozumí. Některá místa, která napsal apoštol Pavel, se mohou jevit podobně. V tomto dílu bude řeč o dědictví, smlouvách a Božích slibech.
Rozhovor na téma šestého úkolu „Platnost Božích slibů" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Martin Chadima - Sexualita v náboženstvích (1/3)

30. 7. 2017

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené?Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30, Praha 2011.

V první části se religionista Martin Chadima zaměřil na pojetí sexuality v přírodních náboženstvích. Jaké je vlastně přírodní náboženství? Zdá se jako velice iracionální, protože se nerozvinulo, jako jiná náboženství. Jaké vlastnosti má tato sexualita? V nějaké míře sexualitu potřebujeme, vždyť každý by chtěl mít děti.


přečíst více

Majstrštyk: Chlapec vyfukující mýdlové bubliny (4/26)

28. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Chlapec vyfukující mýdlové bubliny namaloval roku 1867 francouzský malíř Édouard Manet. Proč se tak často kreslí děti s bublinami? Jde o ilustraci života, nebo najdeme ještě hlubší podtext?


přečíst více