Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Právě sledujete: Utopie.cz / Okultismus - tajemné jevy kolem nás

Stalo se to na internátu. Skupina mladých lidí se rozhodla vyvolávat duchy. „Bude legrace!" říkali si. Doprostřed postavili stolek, na něj rozmístili pomůcky a posadili se dokola. Na stolek dnem vzhůru obrátili skleničku. Pak zhasli světlo, chytli se za ruce a začali odříkávat: „Duchu, jsi-li přítomen, dej nám znamení." Netrvalo dlouho a sklenička se pohnula. Opakovali větu znovu a sklenička se pomalu posouvala ke kartičce s nápisem Ano. V tu chvíli všichni cítili, že legrace končí. Po zádech jim běhal mráz. Plni strachu rozsvítili a nevěděli, co si o tom všem myslet. Báli se tmy. Jejich mysl pracovala na plné obrátky. Když konečně zhasli a šli spát, prožili zvláštní věc. Slyšeli zřetelně kroky, které se blížily. Ale ne po chodbě. Byly to kroky z vedlejší místnosti, které se nezastavily u zdi, ale prošly zdí do jejich pokoje a zastavily se teprve tam. Po chvilce pokračovaly skrz další zeď do druhého pokoje. Té noci dlouho nemohli usnout. Více na http://www.utopie.cz/tema/okultismus-tajemne-jevy-kolem-nas zobrazit více zobrazit méně

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Utopie.cz / Zachrání se tento svět?

Utopie.cz / Jestli existuje dobrý Bůh, proč je tolik zla?

Utopie.cz / Jestli existuje dobrý Bůh, proč je tolik zla?

Bible pro dnešek / Viditelný a neviditelný boj / 2016 2Q 5

Bible pro dnešek / Viditelný a neviditelný boj / 2016 2Q 5

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Evangelium a církev / 2017 3Q 13

18. 9. 2017

Co to znamená přivádět druhého na pravou cestu v duchu mírnosti? Jak poznat ve společenství lidi vedené Duchem svatým? A neměli by to být všichni? Když Pavel napíše, že máme na sebe brát břemena jedni druhých, jak se to dělá? A v čem je nebezpečí porovnávání se s druhými?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Evangelium a církev" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Druhý nádech Aničky Krátké

17. 9. 2017

Tanečnice, sportovkyně, veselá puberťačka ... Měla před sebou život plný dobrodružství a nových zážitků. Stačí vteřina za volantem a všechno je jinak. Teď řeší, jestli se najde někdo na zastávce, kdo ji pomůže nastoupit do tramvaje, jestli je ve škole bezbariérový přístup a zda si ještě někdy zatancuje. Aničce se změnil život, ale se svým pozitivním přístupem boří překážku po překážce.


přečíst více

Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

15. 9. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Vzkříšení Lazara" namaloval roku 1890 nizozemský malíř Vincent van Gogh. Ze zvláštního důvodu nakreslil sebe jako Lazara. Na obraze vychází z hrobu. Proč? Van Gogh žil pohnutý život. Nedařilo se mu v ničem. Za svůj život prodal jen jediný obraz. Jeho sklíčenost byla tak obrovská, že se ve 37 letech zastřelil. Možná se namaloval jako Lazar, protože si přál být vzkříšen ze smrti života, která ho obklopovala. Nakonec se bez Boha nedokázal obejít, jak vždycky tvrdil.


přečíst více