Projekt rodina: Erb muže (1/16)

Právě sledujete: Projekt rodina: Erb muže (1/16)

Vědí muži, co od nich ženy očekávají? Někdo si může myslet, že pro úspěch u žen, by se měl muž chovat jako akční hrdina? Někteří se o to snaží, ale výsledkem je často jen zklamání a rozpad vztahu. V čem jsou muži jedineční a co na nich ženy přitahuje? Které mužské vlastnosti jsou potřebné pro budování zdravého manželství? První díl nového pořadu HopeTV nabídne nejen zajímavé otázky, ale zejména užitečné odpovědi. “Projekt rodina“ reaguje na fakt, kdy statistiky ukazují, že šťastných manželství není v České republice mnoho. Každé druhé se rozvádí a o těch co spolu zůstávají nejde vždy říci, že jsou spokojení. Co je to chození a jaké má fáze? Jak si vybrat toho pravého, tu pravou? Jak se zachovat, když do vztahu nepříjemně zasahuje tchyně nebo kamarádi? Co dělat, když partner nebo partnerka jsou stále fixováni na rodiče? Co prožíváme při rozvodu a jak jím projít s co nejmenší újmou? A co děti? Jak ony vnímají naše neshody? Tyto otázky a mnoho dalších jsme si položili s Mgr. Milenou Mikulkovou, poradkyní v oblasti mezilidských vztahů a výchovy. Vznikl tak PROJEKT RODINA, který se snaží reagovat na to, co řada z nás prožívá. Šestnáct témat pokrývá oblast od zamilovanosti a chození až po rozvod a porozvodovou komunikaci. Nechceme radit, každá situace je jiná. Rádi si vyslechneme vaše příběhy a proto vám dáme možnost vyjádřit se k jednotlivým dílům. Když budete stát o komunikaci s odborníkem po internetu, i na to jsme připraveni a pomůžeme vám. Rádi si vyslechneme vaše trápení, náměty nebo dotazy. Náš email je projektrodina@hopetv.cz. Více o „Projektu rodina“ naleznete na www.projektrodina.cz Můžete navštívit naše stránky: http://www.hopetv.cz Můžete nás sledovat na Facebooku: http://www.facebook.com/HopeTV Odebírat naši tvorbu můžete zde: http://goo.gl/GFLxYj Jsme součástí Církve adventistů sedmého dne: http://www.casd.cz zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / "Vstaň a choď - uzdravení těla i ducha" / 2016 2Q 4

Bible pro dnešek / "Vstaň a choď -  uzdravení těla i ducha" / 2016 2Q 4

V dobrém i zlém...

V dobrém i zlém...

J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Důsledky stárnutí evropské populace

J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Důsledky stárnutí evropské populace

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Problém zla / 2025 1Q 07

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Problém zla / 2025 1Q 07

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Bůh miluje spravedlnost / 2025 1Q 06

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Boží láska a hněv / 2025 1Q 05

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Boží láska a hněv / 2025 1Q 05

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Hledání 2: Kolaps (1/14)

Z pořadu: Hledání 2

Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...

zobrazit více

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 17. část

5. 2. 2014

Podobně jako nevěra, i pornografie ničí manželství. Je rozšířená více než dříve. Nepůsobí však destruktivně jen na manželství, ale poznamenává i člověka, který je jejím konzumentem. V čem se, kromě závislosti na ní, skrývá nebezpečí pornografie? Proč tak zásadně rozkládá vztahy? A pokud už někdo má problém s pornografií, jak mu pomoci?
Záznam přednášek na téma: "Krása a zložitosť rodinného života". Přednáší dr. Elias Brasil de Souza. Dr. Souza působí jako náměstek ředitele institutu BRI, kde se věnuje výzkumu a výkladu Starého zákona.
Biblický týden Slovenského sdružení CASD 2013, Račkova dolina.
přečíst více

Bible pro dnešek / Galatským 3,26-29 / Učedníci a společnost

3. 2. 2014

Jsou si skutečně všichni lidé rovni? Nebo v nás stále ještě přežívá třídní rozdělování a kastování? Jaký je Boží postoj k člověku? Nemusíme mít hned strach z cizích národností, ras a náboženství. To, že má někdo jiný názor, pochází z jiné země či tradice ještě neznamená, že nás chce ohrozit.
Výklad textu Bible z epištoly Galatským 3,26-29 pro tento díl připravil kazatel Oldřich Svoboda, který působí ve sborech Církve adventistů sedmého dne Brno-StředníBrno-Západ a Tišnov.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 8. února 2014.
přečíst více

Víkendová nabídka pořadů ve vysílání HopeTV

31. 1. 2014

Jaké pořady uvidíte ve vysílání HopeTV v následujících dnech?
Animované biblické příběhy (pátek 31. 1. od 18:30 hod. a sobota 1. 2. od 7:40 a 15:00 hod.)
V pátek večer a v sobotu ráno se mohou děti těšit na animované zpracování biblického příběhu o proroku Samuelovi a v sobotu odpoledne na novozákonní příběh Chlieb z neba ve slovenském znění.
 

 
DOKUMENT: „Del Odel lačho džives!“ („Nech vám dá Boh dobrý deň!“) - sobota 1. 2. od 19:30 hod. a neděle od 15:30 hod.
Nahlédněte spolu s námi do romských osad na východě Slovenska. Jak funguje spolužití dvou etnik? Jak nastartovat proces vzájemného porozumění a sblížení dvou světů s odlišnou kulturou a rozdílnými životními hodnotami? Pojďte spolu s námi hledat odpovědi na tyto otázky v dokumentárním filmu z produkce Štúdia Nádej „Del Odel lačho džives!“ („Nech vám dá Boh dobrý deň!“).

 

Adventist Mission – 4. čtvtletí 2013 (pátek 31. 1. od 16:30 hod., sobota 1. 2. od 11:40 hod., neděle 2. 2. od 12:00 hod.)
Čím se zabývají a jak se žije členům Církve adventistů sedmého dne na různých místech světa? V nové sérii krátkých dokumentů "Adventist Mission" najdete příběhy adventistů z Řecka, New Yorku nebo třeba Anglie.
Bible pro dnešek – Učedníci a společnost (od neděle 2. 2. každý den od 8:00 a 19:30 hod.)
Ke komu jsme jako Ježíšovy učedníci posláni? Kdo všechno by měl být v centru naší pozornosti? Sledujte šestý díl oblíbeného pořadu "Bible pro dnešek" v nové, vylepšené verzi.
Velký příběh Bible II. – 8. část (páteční premiéra 31. 1. od 17:30 hod., sobota 1. 2. od 13:00 hod. a neděle 2. 2. od 20:00 hod.)
Nenechte si ujít již desátou přednášku Dr. Daniela Dudy z Biblického týdne Českého sdružení CASD v roce 2013.
Elias B. de Souza: Krása a zložitosť rodinného života – 16. část (sobota 1. 2. od 16:00 hod. a neděle 2. 2. od 13:00 hod.)
Jak moc se náš osobní vliv, chování a postoje mohou promítnout do chování a života našich dětí a dalších generací? Šestnáctá přednáška Eliase Brasila de Souzy natočená v rámci Biblického týdne Slovenského sdružení CASD v roce 2013.
Ve víkendovém vysílání HopeTV naleznete také koncert amerického pěveckého sboru Metro Singers (sobota 1. 2. od 20:30 hod. a neděle 2. 2. od 14:30 hod.) nebo závěrečnou přednášku profesora Jaro Křivohlavého z cyklu „O životě“ věnované tentokrát spiritualitě (pátek 31. 1. od 20:00 hod. a sobota 1. 2. od 9:00 hod.). Těšit se můžete také na sérii krátkých zamyšlení Mgr. Radomíra Jonczyho nad životním příběhem Abrahama s názvem „Abrahamoviny“ (od pátku 31. 1. každý den v odpoledních hodinách).
 
V následujících pracovních dnech uvidíte například přednášky „O radosti“ v podání teoložky a psychoterapeutky Gabriele Stangl (pondělí 3. 2. a úterý 4. 2. od 16:30 hod.) nebo přednášky religionisty Ivana Štampacha „Hledání Boha v náboženstvích“, pojednávající o třech největších náboženských systémech – judaismu, islámu a křesťanství - které spojuje víra v jednoho Boha (středa 5. 2. a čtvrtek 6. 2. od 17:00 hod.).
Kompletní přehled vysílaných pořadů naleznete v našem PROGRAMU.
přečíst více