Manželství - ráj nebo peklo? (6/6): Bohoslužba - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Právě sledujete: Manželství - ráj nebo peklo? (6/6): Bohoslužba - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Z pořadu: Manželství - ráj nebo peklo? (Národní týden manželství 2016)

Budování harmonického manželství není úplně snadnou záležitostí. Příběh o stvoření ženy z mužova žebra však ukazuje, že je realizovatelné tam, když manželé umožní Bohu, aby si z jejich vzájemné náklonnosti vystavěl svůj chrám. Jakou roli by měli mít víra v manželském vztahu? Proč a jak může víra v Boha pozitivně ovlivňovat mezilidské vztahy?

K příležitosti Národního týdne manželství 2016 nabízíme tématická zamyšlení Mgr. Radka Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ v rámci Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za „Křesťanský domov“ v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.

Více informací o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více zobrazit méně

Manželství - ráj nebo peklo? (5/6): Naděje - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (5/6): Naděje - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Teologická konference 2013 - Sobota - 1. díl

27. 6. 2014

V pořadí již sedmá Teologická konference se uskutečnila 8. prosince 2013 v prostorách kaple Thomayerovy nemocnice v Praze. Stěžejním tématem slavnostního setkání byla "Sobota" a pořadatelem akce byl Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne – Institut teologických studií.  Během konference vystoupili např. Jiří Beneš, Petr Krynský, Daniel Horničár či Oldřich Svoboda.
První přednášky se ujal doc. Jiří Beneš, Th.D., který si položil otázku - Čím je šabat znamením Hospodinovy smlouvy?
přečíst více

Kongres mládeže "ON " - Pavel Šimek - 3. část

25. 6. 2014

V létě 2012 se uskutečnil kongres mládeže Moravskoslezského a Slovenského sdružení CASD 2012 s názvem "ON". Název kongresu "ON" vycházel z biblického textu, který je zapsán v 1. Tesalonickým 5,24: "Věrný je ten, který vás povolal; ON to také učiní." Hlavním řečníkem akce byl pastor Církve adventistů sedmého dne Pavel Šimek.
Jeho třetí zamyšlení hodnotí nejen lásku člověka k člověku, ale také lásku mezi námi a Bohem.
přečíst více

Bible pro dnešek / Jeremjáš 31,33 / Kristovo království a zákon

25. 6. 2014

Postav si milníky, pamětná znamení, vztyč ukazatele a pamatuj na ně... Můžeme Boží nařízení a přikázání vnímat jako jakési ukazatele, které nás nasměrovávají k bezpečnému a plnohodnotnému životu? Může člověku Bible pomoci k lepšímu porozumění sebe, druhých? Jsou Boží nařízení omezující, nebo naopak člověku prospěšné?
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 28. června 2014.
přečíst více