Manželství - ráj nebo peklo? (6/6): Bohoslužba - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Právě sledujete: Manželství - ráj nebo peklo? (6/6): Bohoslužba - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Z pořadu: Manželství - ráj nebo peklo? (Národní týden manželství 2016)

Budování harmonického manželství není úplně snadnou záležitostí. Příběh o stvoření ženy z mužova žebra však ukazuje, že je realizovatelné tam, když manželé umožní Bohu, aby si z jejich vzájemné náklonnosti vystavěl svůj chrám. Jakou roli by měli mít víra v manželském vztahu? Proč a jak může víra v Boha pozitivně ovlivňovat mezilidské vztahy?

K příležitosti Národního týdne manželství 2016 nabízíme tématická zamyšlení Mgr. Radka Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ v rámci Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za „Křesťanský domov“ v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.

Více informací o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více zobrazit méně

Manželství - ráj nebo peklo? (5/6): Naděje - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (5/6): Naděje - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Další nově nahraná videa

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 2/3 sobota dopoledne • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro každého z nás.
zobrazit více

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 1/3 pátek večer • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro každého z nás
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Ospravedlnění jedině z víry / 2017 3Q 4

17. 7. 2017

Pochopit, co to znamená ospravedlnění z víry, je nanejvýš důležité. Co myslel Pavel tím, když řekne, že už nežije on, ale žije v něm Kristus? Na základě jakých textů Starého zákona Pavel poznal, že ospravedlnění je pouze na základě víry? A co je to za víru?
Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Ospravedlnění jedině z víry" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Projekt rodina: Dům z karet (16/16)

16. 7. 2017

V 15 dílech jsme prošli témata, která se hluboce dotýkají rodiny a jejího fungování. V tom posledním shrne náš host – poradkyně v oblasti výchovy a manželství – Milena Mikulková základní pilíře a skutečnosti pro zdravé a dlouhotrvající vztahy. Nic není samozřejmé a zejména v dnešní době se lidé musí znovu učit jejich péči a údržbě, než vyhození a výměně. Více informací najdete www.projektrodina.cz




přečíst více

Majstrštyk: Návrat marnotratného syna (2/26)

14. 7. 2017

Majstrštyk je dokumentární série novozelandské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Návrat marnotratného syna namaloval kolem roku 1669 holandský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn. Nachází se v období, kdy se musí zamýšlet nad svým životem a sám se stylizuje do ztraceného syna. Všimli jste si, že má otec na obraze jednu mužskou a druhou ženskou ruku? Co tím chtěl malíř sdělit?


přečíst více