Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Právě sledujete: Manželství - ráj nebo peklo? (4/6): Sexualita - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Z pořadu: Manželství - ráj nebo peklo? (Národní týden manželství 2016)

Rozkoš je velikým Božím darem prohlubujícím vzájemné poznání a tím i vztahem mezi mužem a ženou. Ne náhodou v knize Genesis čteme o tom, že když „Adam poznal svou ženu Evu, otěhotněla a porodila Kaina“ (Gn 4,1). Hebrejské slovo pro poznávání totiž v sobě nezahrnuje jen intelektuální rovinu, ale i prožitek. Jak je vnímána sexualita dnes? Měl by být propojen tělesný a duševní vztah partnerů? A jaký postoj by církev měla zaujímat vůči k manželské sexualitě?

K příležitosti Národního týdne manželství 2016 nabízíme tématická zamyšlení Mgr. Radka Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ v rámci Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za „Křesťanský domov“ v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.

Více informací o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz
zobrazit více zobrazit méně

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (3/6): Rovnocennost - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Bible pro dnešek / Ježíšovo učení a velký spor / 2016 1Q 7

Bible pro dnešek / Ježíšovo učení a velký spor / 2016 1Q 7

Manželství - ráj nebo peklo? (2/6): Vztah lásky - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Manželství - ráj nebo peklo? (2/6): Vztah lásky - Radomír Jonczy (NTM 2016)

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Cliff! – 33: Všichni mrtví tohoto světa

30. 4. 2014

Všichni mrtví tohoto světa
Cyklus filozoficko-teologických úvah
Clifford Goldstein
přečíst více

Bible pro dnešek / Marek 2,27-28 / Kristus a sobota

30. 4. 2014

Jakou důležitost hraje ve vašem životě den odpočinku? Jak jej trávíte a s kým? Jak odpočíváte? Sedmý den týdne, sobota, den odpočinku od stvoření světa je dle slov Ježíše Krista určena "pro člověka". Co to znamená? Ve svém příspěvku se nad pasáží z evangelia podle Marka 2,27-28 zamýšlí kazatel Michal Balcar. Jak rozumíte výroku, že Pánem soboty je Kristus?
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 3. května 2014.
přečíst více

Oldřich Svoboda - Lukášovo evangelium o radosti - BT 2013 - 4. část

25. 4. 2014

Hlavním tématem Biblického týdne 2013 bylo téma Daniela Dudy, který vykládal  "Velký příběh Bible II". Svůj prostor však dostalo také Lukášovo evangelium, jehož výkladu se ujal kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda, působící ve sborech Brno-StředníBrno-Západ a Tišnov. Ve čtvrté části ranních zamyšlení se studoval text, který je zapsán v Lukášově evangeliu 15. kapitole, verších 1-32Biblický týden pořádalo České sdružení Církve adventistů sedmého dne  ve Ždírci nad Doubravou.
přečíst více