Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu - Luboš Kropáček

Právě sledujete: Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu - Luboš Kropáček

Z pořadu: Válka ve jménu Boha?

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkávání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě.

Obsahem druhé přednášky, kterou vedl Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc., byly otázky týkající se náboženské nesnášenlivosti a propojení islámského terorismu s muslimskou vírou. Jakou skutečnou hrozbou představuje islám ze strany svého učení a víry? Hrozí islamizace západního světa?

Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. (* 23. února 1939, Praha) je přední český islamolog, arabista, afrikanista a vysokoškolský pedagog. V šedesátých letech vystudoval arabistiku a anglistiku na FF UK. V současné době působí jako profesor v Ústavu Blízkého Východu a Afriky na Univerzitě Karlově. V letech 2008–2009 působil jako vedoucí Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. K hlavním oborům jeho zájmu patř kultura a myšlení islámského světa, postavení islámu v Evropě dnes, dějiny Blízkého východu, dějiny a kultura Afriky a v neposlední řadě vztah křesťanství a islámu. Publikoval mnoho knih a vědeckých studií v českém jazyce i ve světových jazycích. V českém prostředí patří mezi oblíbené publikace jeho Islámský fundamentalismus nebo Duchovní cesty islámu.
zobrazit více zobrazit méně

V kostce - Lilianne Doukhanová: Sladěni s Bohem

V kostce - Lilianne Doukhanová: Sladěni s Bohem

Bible pro dnešek / Velký spor a patriarchové / 2016 1Q 3

Bible pro dnešek / Velký spor a patriarchové / 2016 1Q 3

Válka ve jménu Boha? 1/3 Současný islámský extremismus - Martin Chadima

Válka ve jménu Boha? 1/3 Současný islámský extremismus - Martin Chadima

Další nově nahraná videa

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 2/3 sobota dopoledne • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro každého z nás.
zobrazit více

20. unijní setkání ASI-CS • Strážovice • 1/3 pátek večer • Více než příběh

Z pořadu: 20. unijní setkání ASI-CS Strážovice 2024

Hlavním řečníkem 20. slavnostního unijního setkání je kazatel Oldřich Svoboda, zástupce ředitele Adventistického teologického institutu CASD a vedoucí Katedry Nového Zákona. Oldřich Svoboda s námi bude uvažovat o tom, že Bible není jen knihou o historii, ale i o Božím poselství pro každého z nás
zobrazit více

Aktuality

Charitativní ADRA běh 2017

12. 11. 2017

Pražská Ladronka patřila v neděli 8. října všem nadšeným běžcům, kteří přišli udělat něco pro svou kondici, ale také podpořit suchem zmítané oblasti Etiopie, o jejichž záchranu usiluje humanitární organizace ADRA. Čtvrtý ročník charitativní akce přilákal na dvě stovky sportovců bez rozdílu věku, kterým však primárně nešlo o pomyslnou zlatou medaili, ale především o pomoc dobré věci a naplnění hlavní myšlenky celé akce: „Běžíme pro život, neběžíme o život.“
Více na www.adrabeh.cz


přečíst více

Re-form-ace: Stačí jistota? (8/8)

11. 11. 2017

Rok 2017 je připomínkou, že uplynulo 500 let od začátku evropské reformace, kdy Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí.
Smrtelným hříchem Adama a Evy je lidská duše těžce narušena. A právě proto jsme odkázáni na Boží milost. Máme jistotu spasení? A co o tom říkal Martin Luther?
Rozhovor v kostele Martina ve zdi vedli webpastor Jindřich Černohorský a duchovní Církve československé husitské.


přečíst více

Majstrštyk: Petrovo zapření (19/26)

10. 11. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Petrovo zapření" namaloval roku 1610 italský malíř Caravaggio. Tak jako mnoho jiných jeho obrazů i tento používá světlo a stín k zvýraznění hlavních postav. Voják je ve stínu, ale Petrova tvář je dobře osvětlena. Caravaggio chtěl zdviženými prsty takto symbolicky znázornit tři Petrova zapření Krista.


přečíst více