Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu - Luboš Kropáček

Právě sledujete: Válka ve jménu Boha? 2/3 Nesnášenlivost očima islámu - Luboš Kropáček

Z pořadu: Válka ve jménu Boha?

Třídílný cyklus "Válka ve jménu Boha?" proběhl ve Společenském centru "Londýnská 30" v březnu 2015. Smyslem setkávání bylo hledání širího kontextu vypjaté situace v Evropě.

Obsahem druhé přednášky, kterou vedl Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc., byly otázky týkající se náboženské nesnášenlivosti a propojení islámského terorismu s muslimskou vírou. Jakou skutečnou hrozbou představuje islám ze strany svého učení a víry? Hrozí islamizace západního světa?

Prof. PhDr. Luboš Kropáček, CSc. (* 23. února 1939, Praha) je přední český islamolog, arabista, afrikanista a vysokoškolský pedagog. V šedesátých letech vystudoval arabistiku a anglistiku na FF UK. V současné době působí jako profesor v Ústavu Blízkého Východu a Afriky na Univerzitě Karlově. V letech 2008–2009 působil jako vedoucí Katedry religionistiky na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy. K hlavním oborům jeho zájmu patř kultura a myšlení islámského světa, postavení islámu v Evropě dnes, dějiny Blízkého východu, dějiny a kultura Afriky a v neposlední řadě vztah křesťanství a islámu. Publikoval mnoho knih a vědeckých studií v českém jazyce i ve světových jazycích. V českém prostředí patří mezi oblíbené publikace jeho Islámský fundamentalismus nebo Duchovní cesty islámu.
zobrazit více zobrazit méně

V kostce - Lilianne Doukhanová: Sladěni s Bohem

V kostce - Lilianne Doukhanová: Sladěni s Bohem

Bible pro dnešek / Velký spor a patriarchové / 2016 1Q 3

Bible pro dnešek / Velký spor a patriarchové / 2016 1Q 3

Válka ve jménu Boha? 1/3 Současný islámský extremismus - Martin Chadima

Válka ve jménu Boha? 1/3 Současný islámský extremismus - Martin Chadima

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Farizeus a celník - Jiří Lukeš

28. 11. 2013

Záznam kázání Mgr. Jiřího Lukeše, Th.D. ze sboru Církve adventistů sedmého dne v Českém Těšíně.
Jiří Lukeš ve své úvaze vysvětluje význam skutečného pokání a důležitosti lásky k Bohu a k bližnímu. Uvádí, že cílem zákona je vést k vědomí hříchu ve vlastním životě, nikoli k povýšené spokojenosti se sebou samým. Své posluchače vybízí: „Čiňme pokání jako celníci, ale horliví buďme jako farizeové.“
Jiří Lukeš je teolog, biblista a učitel Husitské teologické fakulty v Praze.
Více informací o sboru CASD v Českém Těšíně naleznete zde.
přečíst více

Bible pro dnešek: Předadventní soud

25. 11. 2013

Co si představíte, když se řekne poslední, nebo předadventní soud? Jak se k tématu posledního soudu vyjadřuje starozákonní prorocká kniha Daniel?
Tématem předadventního soudu v Bibli a v danielovských textech nás v úvodu dnešního dílu provede systematický teolog a učitel z Teologického semináře na Sázavě - Roman Mach, B.Th., M.A. Více informací o vzdělávací instituci kde působí, naleznete zde: www.tscasd.cz.
Stručný popis biblických textů, které nesou stopy apokalyptiky a výklad textu z knihy Daniel, 7. kapitoly, připravil redaktor a vedoucí pracovník mediálního centra Církve adventistů s.d. a HopeTv v Praze, Mgr. Csaba Čák. 
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci http://ceskeapps.cz/iphone-ipad/cestovani-doprava/sbory-bajnrv.html
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu můžete stáhnout zde.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 30. listopadu 2013.
přečíst více

Záznam 9. unijní setkání ASI v Ostravě 2013

22. 11. 2013

Přinášíme vám záznam ze soboty 9. unijního setkání ASI, které se konalo 15. listopadu 2013 v Ostravě. ASI je dobrovolným sdružením fyzických a právnických osob členů Církve adventistů sedmého dne, které působí v České republice i v zahraničí.
Během sobotního setkání posloužili kázáním Frank FOURNIER, současný prezident ASI International a také kazatel Ty GIBSON. V odpoledním bloku byly prezentovány misijní a sociální projekty z Česka a Slovenska, které ASI již podpořilo, nebo podpoří.
Celé sobotní setkání obohatili vynikající pěvci a hudebníci. Operní pěvec Ivo Hrachovec, pěvkyně a houslistka Vítězslava Pajerová, varhaník Aleš Bárta a klavíristé Johanna Haniková a Petr Novák. Společně všichni vystoupili také na závěrečném večerním koncertu, který vám v záznamu rovněž přinášíme. Zde zazněla mnohá díla hudebních klasiků i čtené Žalmy.

 
Současný prezident ASI International Frank Fournier se rozhodl pro Ježíše ve 25 letech. Sloužil jako prezident Nadace Woodland Park Foundation v severním Ontariu, vyučoval Bibli ve Fountainview Academy v Britské Kolumbii. S manželkou Janet sloužil po dobu deseti let v Zambii, kde řídil Riverside Farm Institute. Rovněž působil jako prezident Outpost Centers International a v současné době je prezidentem Eden Valley institutu ve městě Loveland, stát Colorado.
Ty Gibson je vášnivým nositelem zprávy, která otevírá mysl a mění srdce. Vyučuje prostřednictvím veřejných seminářů a video projektů - aktuálně skrze průkopnické video-web stránky digma.com. Je autorem osmi knih, včetně nedávného, nejprodávanější vydání "Bůh zvaný touha". Ty Gibson slouží pomocí organizace Light Bearers Ministry, mezinárodní publikační služby, která vyrábí a distribuuje zdarma přes 400 milionů publikací ve třiceti pěti jazycích.
přečíst více