3. Vnitřní uzdravení - 1. část (Bruce L. Bauer)

Právě sledujete: 3. Vnitřní uzdravení - 1. část (Bruce L. Bauer)

Z pořadu: Modlitba a uzdravení - Bruce L. Bauer (Motivační setkání Kroměříž 2015)

9. - 11. října 2015 se v moravské Kroměříži uskutečnilo motivačně - duchovní setkání věřících, jehož hlavním cílem bylo zamyslet se nad tématem "Modlitba a Uzdravení". V prostorách Arcibiskupského gymnázia přednášel Bruce Bauer, který promluvil o svých zkušenostech a poznatcích s modlitbami za tělesná, duševní i duchovní uzdravení.

Bruce L. Bauer získal doktorát misiologie z Fullerovy university. Byl misionářem v Japonsku (1969-84), v Mikronézii (1984-89) a v Kambodži (1997-2000). Na Andrewsově Universitě učí misiologii od roku1989 v současné době vede katedru misiologie.

V pořadí třetí zmyšlení se zaměřilo na téma "Vnitřní uzdravení", které pracuje s pojmy jako neodpuštění, hněv, hořkost, odmítnutí, strach či sexuální problémy. Jak být zdravým? A může duchovně nemocný člověk účinně předávat svoji víru? Kde čerpat sílu?
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Zničení Jeruzaléma / 2015 4Q 10

Bible pro dnešek / Zničení Jeruzaléma / 2015 4Q 10

Christian Berdahl - Můj příběh

Christian Berdahl - Můj příběh

Christian Berdahl - Můj příběh

Christian Berdahl - Můj příběh

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Přímý přenos přednášky o epigenetice 8. 3. a program vysílání HopeTV od 7. 3. 2014

7. 3. 2014

Zveme vás k našim přímým přenosům a také pořadům, na které se ve vysílání můžete těšit od pátku 7. března 2014.
V sobotu 8. 3. od 17.00 hod. vám nabídneme přímý přenos přednášky prof. RNDr. Vladimíra Krále, DSc. a MUDr. Jozefa Čupky s názvem: Gram prevence lepší než kilo léků. Prof. Král se podělí o nejnovější informace z oblasti epigenetiky, která může pomoci při předcházení různým onemocněním, která máme v genech.
O týden později, v sobotu 15. 3. 2014, uvidíte od 10.45 hod. přenos bohoslužby z akce pro mladé Anděl 14. Akcí začíná modlitební týden mládeže. Zamyšlení z Bible přinese Petr Húšť.
Pro děti jsme připravili Animované biblické příběhy o Danielovi (7. 3. v 18.30 hod. a 8. 3. v 7.40 hod.) a milosrdném samaritánovi (8. 3. v 15.00 hod.), a to ve slovenském znění.
Závěrečný díl pětidílného dokumentu Sedmý den završí sledování hledání pravdy o sobotě, biblickém sedmém dni. Pátý díl dokumentu Sedmý den sledujte v pátek 7. 3 od 20.00 hod. a v repríze v sobotu 8. 3. od 9.00 hod.
Koncert klasické hudby Lauren & Michelle v tónech příčné flétny a harfy si nenechte ujít v sobotu 8. 3. ve 20.00 hod. a v nedělní repríze od 14.45 hod.


Premiérově vás v našem vysílání chceme potěšit záznamem z Biblických týdnů Velký příběh Bible II – 15. část a Krása a zložitosť rodinného života – závěrečná 21. část. Velký příběh Bible II s Danielem Dudou uvidíte v pátek 7. 3. od 17.30 hod. a závěrečné kázání Eliase B. de Souzy (Krása a zložitosť rodinného života) pak v sobotu 8. 3. od 16.00 hod. a v repríze v neděli od 13.00 hod.
Stejně tak nový díl Bible pro dnešek, který se bude věnovat vlastnostem Kristových následovníků můžete zhlédnout poprvé v neděli v 8.00 a v 19.30 hod. a dále v reprízách během týdne.


Přejeme vám příjemné chvíle ve společnosti našich pořadů.
přečíst více

Daniel Duda – Velký příběh Bible II – 14. část

7. 3. 2014

Daniel Duda došel až k 7. dějství velkého příběhu Bible, které završuje celý její příběh. Pro ty kteří ho přijali, připravil Bůh nový počátek, obnovení ráje, který pro nás stvořil na počátku.
Daniel Duda v sérii "Velký příběh Bible II" z r. 2013 navázal na téma „Jak porozumět příběhu Bible“ z Biblického týdne Českého sdružení CASD 2009. Během něj představil příběh Bible jako postup událostí, ve kterém je příběh člověka součástí velkého Božího příběhu. Na Biblickém týdnu 2013 toto téma rozvinul a představil Bibli v sedmi dějstvích, kde Bůh vstupuje do našich dějin i životů.
Dr. Daniel Duda je pastorem a učitelem systematické teologie na Newbold College ve Velké Británii. V současné době zastává také funkci vedoucího oddělení výchovy při Transevropské divizi CASD.
Biblický týden pořádá České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD). Ždírec nad Doubravou, 2013.
přečíst více

Dobrá paměť – Edvard Miškej

6. 3. 2014

Záznam kázání Edvarda Miškeje, B.Th. ze dne 12. 2. 2011 ze sboru Církve adventistů sedmého dne (CASD) Praha – Smíchov.
Může pokora a pokání souviset nějak s naší pamětí? Edvard Miškej ve svém zamyšlení uvádí, že Pán Ježíš vyzvedá vnitřní proměnu, vlastní touhu změnit se, být jiný. Vysvětluje, že pokud člověk necítí potřebu změnit svůj život a uznat svoje chyby, pak nepřijme ani zprávu o vykoupení. „Pán Bůh si přeje, aby naše paměť fungovala dobře, abychom si pamatovali, co jsme s ním prožili,“ říká Edvard Miškej.
Edvard Miškej, B.Th. je hospodářem Česko-Slovenské unie Církve adventistů sedmého dne.
Více informací o sboru CASD Praha – Smíchov naleznete zde.
přečíst více