Abraham - Roman Hampacher 4/6 Já + rodina (Kongres mládeže ČS 2015)

Právě sledujete: Abraham - Roman Hampacher 4/6 Já + rodina (Kongres mládeže ČS 2015)

Z pořadu: Abraham - Roman Hampacher (Kongres mládeže ČS 2015)

"Neboj se jít a sáhnout si až na své dno, rozšroubovat svou DNA, jít úplně k prvopočátku toho, kde všechno začíná. Pokud toužíš změnit sám sebe, musíš začít od základu, od začátku, ode dna. Musíš změnit to, co zadává program Tvým buňkám, Tvému myšlení a tím předurčuje vývoj a vlastnosti Tvého organismu... musíš změnit svou DNA."

Kongres mládeže Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne se uskutečnil v srpnu 2015. Akce nesla název "Komplex DNA" a jejím cílem bylo znovu se zamyslet nad svojí podstatou a směřováním. Hlavním řečníkem celého kongresu byl pastor Církve adventistů Roman Hampacher.

Čtvrtá promluva Romana Hampachera se zamýšlí nad vztahem já vs. RODINA. Jaké je to být křesťanem ve své vlastním rodině? Jdeme vždy příkladem? A proč 7/10 dětí opouští naše církevní společenství?
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Když milující otec musí trestat / 2015 4Q 4

Bible pro dnešek / Když milující otec musí trestat / 2015 4Q 4

Blok 57 - Patrik Nehyba

Blok 57 - Patrik Nehyba

Abraham - Roman Hampacher 3/6 Já + oni (Kongres mládeže ČS 2015)

Abraham - Roman Hampacher 3/6 Já + oni (Kongres mládeže ČS 2015)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Matouš 20,25-28 / Syn

8. 7. 2014

Ježíš Kristus na sebe vztáhl titul Syn člověka. Kdo je Syn člověka? Odkud tento titul pochází? Uvažujme nad slovy a službou Ježíše Krista, Syna člověka. Jak nás může inspirovat? Jak Syna člověka představuje pisatel prorocké knihy-Daniel?
Kazatel Církve adventistů s.d. Oldřich Svoboda v tomto díle pořadu otevírá evangelium podle Matouše, dvacátou kapitolu. Otevírá téma Božského titulu Syn člověka. Odkud pramení tento titul, jaké jsou jeho kořeny a význam. Zavede nás do knihy Daniel, po stopách prorockého Syna člověka, který přináší porozumění, povzbuzení a vítězství pro Jeho lid.
Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/
Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.
Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 12. července 2014.
přečíst více

Teologická konference 2013 - Sobota - 2. díl

4. 7. 2014

V pořadí již sedmá Teologická konference se uskutečnila 8. prosince 2013 v prostorách kaple Thomayerovy nemocnice v Praze. Stěžejním tématem slavnostního setkání byla "Sobota" a pořadatelem akce byl Teologický seminář Církve adventistů sedmého dne – Institut teologických studií.  Během konference vystoupili např. Jiří Beneš, Petr Krynský, Daniel Horničár či Oldřich Svoboda.
Druhou přednášku vedl Mgr. Josef Dvořák, B.Th., jehož cílem byl hermeneutický rozbor slova "šabat". Jeho přednáška nesla název "Sobota jako akt svobody a osvobození".
přečíst více

Přímé přenosy z Biblického týdne MSS

2. 7. 2014

Letní měsíce budou opět ve vysílání HopeTV patřit živým přenosům z biblických týdnů. Tím prvním, který bude možno sledovat prostřednictvím webové adresy www.hopetv.cz, bude Biblický týden Moravskoslezského sdružení (BT), jehož hlavním hosty budou děkan Teologického semináře Andrewsovy Univerzity Jiří Moskala, Th.D., Ph.D a poradce předsedy sdružení Victoria v australském Melbourne Stenio Gungadoo D.Min.
Český rodák  Jiří Moskala si pro své uvažování zvolil téma "Evangelium podle Izajáše" a jeho australský kolega Stenio Gungadoo se bude zamýšlet nad tématem "Jak nalézt Krista v Genesis."
Program vysílání BT Moravskoslezského sdružení:
Pondělí 7. července - 19:30 - 20:45  (J .Moskala)
Úterý 8. července - 8:20 - 11:55 (J. Moskala), 19:10 - 20:45 (S. Gungadoo)
Středa 9. července - 8:20 - 11:55 (J. Moskala), 19:10 - 20:45 (S. Gungadoo)
Čtvrtek 10. července - 8:20 - 11:55 (J. Moskala), 19:10 - 20:45 (S. Gungadoo)
Pátek 11. července - 8:20 - 11:55 (J. Moskala), 19:10 - 20:45 (S. Gungadoo)
Sobota 12. července - 10:30 - 11:45 (J. Moskala)
 

přečíst více