Blok 57 - Daniel Špinar

Právě sledujete: Blok 57 - Daniel Špinar

Z pořadu: Blok 57

Pozvání do dalšího vydání talkshow Martina Žaluda přijal šéf činohry Národního divadla v Praze Daniel Špinar. Rozhovor se pochopitelně zaměřil na otázky týkající se inscenování, práce s hereckým souborem, režijní práce či duchovní inspirace.




Daniel Špinar v roce 2004 absolvoval činoherní herectví a v roce 2008 činoherní režii na pražské DAMU. Po studiu, v letech 2008–2010 působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, poté nějaký čas na volné noze a od roku 2014 jako kmenový režisér Národního divadla. Režíroval mimo jiné i v Městském divadle v Kladně či v Klicperově divadle v Hradci Králové. Mezi jeho nejvýznamnější režijní práce patří Sofoklova Élektra v Divadle v Celetné (2005), autorské představení HOMO 06 v divadle DISK (2006) a inscenace textu spolužáka Petra Kolečka Britney goes to heaven v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (2006). Za dramatizaci Dostojevského Bratrů Karamazových byl nominován na Cenu Evalda Schorma, kterou uděluje agentura DILIA, a dostal se až do užšího finále. Mezi další jeho práce patří např. Hamlet Williama Shakespeara ve Švandově divadle (prosinec 2013) nebo hra bratří Čapků Ze života hmyzu v Národním divadle (červen 2014). Koncem roku 2014 vyhrál s koncepcí Nová krev výběrové řízení na post uměleckého ředitele činohry Národního divadla v Praze, kde vystřídal Michala Dočekala.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Pavlova misie a poselství / 2015 3Q 12

 Bible pro dnešek / Pavlova misie a poselství / 2015 3Q 12

Bible pro dnešek / Pavlovo povolání / 2015 3Q 11

Bible pro dnešek / Pavlovo povolání / 2015 3Q 11

Bible pro dnešek / Filip – kazatel evangelia / 2015 3Q 10

Bible pro dnešek / Filip – kazatel evangelia / 2015 3Q 10

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Nová HopeTV

22. 5. 2016

Když jsme v pátek 13. března 2009 začali v 17 hodin vysílat, tak jsme nabídli nejen 24 hodinové vysílání, ale také zbrusu nový web, který byl přizpůsoben zejména online vysílání. Po několika úspěšných letech vysílání jsme se rozhodli reagovat na současné trendy, které upřednostňují „on demand“ variantu a přizpůsobit se divákovi v jeho potřebách. Chceme, abyste si mohli pustit váš oblíbený pořad kdykoliv budete chtít.
A proto jsme se po zrušení živého vysílání logicky zaměřili na vybudování kvalitního archivu, který by srozumitelně prezentoval naši tvorbu. Logickým krokem bylo tedy vytvoření nového webu, jenž je upraven zejména na snadnou orientaci v našem bohatém archivu. Chceme být současní a srozumitelní. Proto vám hrdě představujeme náš nový web.
Jak se vám nový web líbí? Jakékoliv podněty nám zasílejte na info@hopetv.cz.
přečíst více

Bible pro dnešek / Petr a Kristus / 2016 2Q 8

19. 5. 2016

Existují otázky, které jsou naprosto zásadní. Ježíš takovou položil svým učedníkům. "Kdo si myslíte, že jsem?" A co můžeme vyčíst z Petrovi odpovědi? Můžeme chápat Petra jako prvního papeže? A co tehdy znamenalo, když někdo řekl: "Jsi Mesiáš!"
Rozhovor na téma osmého úkolu v druhém čtvrtletí s názvem „Petr a Kristus“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog a kazatel Církve adventistů sedmého dne Oldřich Svoboda.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://www.sobotnaskola.casd.sk
přečíst více

Reflexy – Zdeněk Valchář

1. 5. 2016

Výtvarník Zdeněk Valchář tentokrát hovoří s redaktorem Bedřichem Jetelinou hlavně o svém velkém zájmu – Historicko-vlastivědné společnosti MORAVIAN.
Téma Moravští bratři bylo po dlouhá desetiletí pro socialistické společenské zřízení nepohodlné, tabuizované a tudíž i na severní Moravě zcela zapomenuté. Proto v roce 1999 vzniklo občanské sdružení MORAVIAN Historicko-vlastivědná společnost, které začalo intenzivně sdružovat nadšené obdivovatele díla Moravanů. Podařilo se vytvořit areál s muzeem, Parkem Moravských bratří a jinými pozoruhodnostmi, které jsou přitažlivé především pro zahraniční návštěvníky, kteří se do kontaktu se současnými Moravskými bratry dostávají ve světě častěji. Muzeum Moravských bratří není jen budovou s expozicemi ale i institucí, která iniciuje vznik, nebo obnovu dalších pamětihodností, připomínajících Moravské bratry.
přečíst více