Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Právě sledujete: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Z pořadu: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden ČS 2015)

Umí současná církev oslovit sekulární svět skrze média? Jaký jazyk by měla církev k tomuto účelu používat? A jaký prostor církvi v mediílním světě náleží? V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. V rámci této akce vystoupil Petr Vaďura, který hledal odpovědi na podobné otázky.
Petr Vaďura (*1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu. 1989–1992 zaměstnancem Křesťanskáých sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou nejprve jako praccovník v médiích, od roku 2014 té jako lokální kazatel. Žije v Tachově, ve své rozhlasové práci spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad vyšly knižně biblické rozhovory, jež vedl v pořadech TWR i Českého rozhlasu s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou a s Gabrielou Ivanou Vlkovou Izajáš – svědectví o vítězící důvěře. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny. Petr je ženatý, má tři syny a dceru. Má rád klasickou hudbu, literaturu, architekturu a výtvarné umění.Rád cestuje a nejraději relaxuje v lesích Českého lesa.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek /  Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek / Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek /  Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek / Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Bible pro dnešek /  Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Lepší než kokain

Z pořadu: Adventisté ve světě

Genis Mansilla je dnes průkopníkem Globální misie v kolumbijské Buenaventuře. Ale jeho příběh začal na nelegálních polích s kokou...

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Utrpení pro Krista / 2017 2Q 6

1. 5. 2017

Setkáváme se s tím, že někteří vnímají víru, křesťanství, jako něco pro slabé, neschopné normální reality života. Ale Petr řekne, že víra je náročná, že člověk bude pravděpodobně trpět! Minimálně v době Petra by bylo snazší nebýt křesťanem. Je víra berličkou? A co to znamená "jít v Ježíšových stopách"?
Rozhovor na téma šestého úkolu „Utrpení pro Krista" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a teolog Mgr. Marek Harastej.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Kompas: Kam dál?

30. 4. 2017

Kompas to není pouze jméno pro malou krabičku se střelkou, ukazující k severnímu magnetickému pólu, ale také název nového pořadu určeného klukům a holkám, kteří se vydávají po nevyšlapaných cestách přírody, myšlení a vědění, aby tak mohli vést aktivní a zodpovědný život vůči sobě i ostatním.
Díl o nasměřování do budoucna jsme natáčeli v pražském oddílu na Vinohradech. Ve druhé části na několik otázek odpovídá specialistka na lidské zdroje Marie Proroková.


přečíst více

Důkaz o Bohu: Finanční krize (17/26)

28. 4. 2017

Je finanční krize opravdu finanční? Nezaměňujeme ji náhodou za morální? Myslíme si, že více peněz by nám zajistilo lepší život, ten ale paradoxně na penězích tolik nezáleží.
Sedmnáctý díl nového pořadu HopeTV.cz s misionářem Korneliem Novakem nese název "Finanční krize".


přečíst více