Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Právě sledujete: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden 2015)

Z pořadu: Křesťan, církev a média - Petr Vaďura (Biblický týden ČS 2015)

Umí současná církev oslovit sekulární svět skrze média? Jaký jazyk by měla církev k tomuto účelu používat? A jaký prostor církvi v mediílním světě náleží? V termínu od 26. července do 2. srpna 2015 proběhl v konferenčním centru Immanuel v Dlouhém u Ždírce nad Doubravou Biblický týden Českého sdružení. V rámci této akce vystoupil Petr Vaďura, který hledal odpovědi na podobné otázky.
Petr Vaďura (*1962 v Šumperku) vystudoval Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, 1986 nastoupil jako učitel na základní školu do Hronova, z důvodů svědomí odmítl podepsat učitelský slib. Propuštěn, pracoval v dělnických profesích, 1987–1989 jako vychovatel v Jedličkově ústavu. 1989–1992 zaměstnancem Křesťanskáých sborů, od r. 1993 působil jako misijní pracovník. Od roku 2012 zaměstnán Evangelickou církví metodistickou nejprve jako praccovník v médiích, od roku 2014 té jako lokální kazatel. Žije v Tachově, ve své rozhlasové práci spolupracuje s Českým rozhlasem a TWR. V nakladatelství Vyšehrad vyšly knižně biblické rozhovory, jež vedl v pořadech TWR i Českého rozhlasu s Janem Hellerem Znamení odkazující k nebi a Na čem mi záleží, s Janem Sokolem Zůstat na zemi, s Jiřím Benešem Nevystižitelný Bůh, s Petrem Pokorným Má to smysl a s Pavlem Hoškem V dobrých rukou a s Gabrielou Ivanou Vlkovou Izajáš – svědectví o vítězící důvěře. V nakladatelství Kalich vyšla jeho kniha rozhovorů s Jiřím Benešem Pradějiny. Petr je ženatý, má tři syny a dceru. Má rád klasickou hudbu, literaturu, architekturu a výtvarné umění.Rád cestuje a nejraději relaxuje v lesích Českého lesa.
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek /  Ježíš – učitel misie / 2015 3Q 7

Bible pro dnešek / Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek /  Ester a Mordokaj / 2015 3Q 6

Bible pro dnešek / Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Bible pro dnešek /  Misionáři navzdory těžkým okolnostem / 2015 3Q 5

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Pracovní soboty v St. Louis

Z pořadu: Adventisté ve světě

Město St. Louis ve Spojených státech je spojeno s historií adventistické církve. Podívejte se, jak se tamní sbory připravují nejen na světovou konferenci v roce 2025.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Adventisté ve světě | Velké dobrodružství Deby a Bridgette

Z pořadu: Adventisté ve světě

Umíte si představit, že vyrazíte pracovat jako dobrovolník do daleké země?
Podívejte se na příběh Deby a Bridgette z indonéské Jakarty.

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/

Církev adventistů sedmého dne:
http://www.casd.cz

Pro Církev adventistů sedmého dne vyrobila Maranatha z.s.
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Děti zaslíbení / 2017 4Q 10

4. 12. 2017

Jak rozumět Božímu vyvolení? Není Bůh svévolný? A je spravedlivý? A co to znamená, že Bůh někoho činí zatvrzelým? Nejsme jen loutky v rukou Boha? Proč právě toto téma řeší Pavel ve svém dopise do Říma? Měli s tím tehdy problém? Jaký?
Rozhovor na téma desátého úkolu „Děti zaslíbení" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Roman Mach.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

První adventista ve střední Evropě

3. 12. 2017

Prvním adventistou v Československu se stal z kraje 20. století Antonín Šimon, který si nové americké učení přivezl z Německa. Projděme s ním několik zásadních milníků v průběhu stoleté historie adventismu na území střední Evropy a podívejme se na jeho aktuální situaci dnes.


přečíst více

Majstrštyk: Nepřítel seje plevel (22/26)

1. 12. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Nepřítel seje plevel" namaloval roku 1865 anglický malíř John Everett Millais. Inspiroval se podobenstvím, kdy Ježíš hovoří o člověku, který zasel přes celé pole pšenici, a potom se stalo něco zvláštního. Když lidé spali, přišel nepřítel, nasel do pšenice plevel a odešel. Dal špatné do dobrého.


přečíst více