Právě sledujete: J. Šiklová - Budoucnost očima sociologa - Generační napětí v pohledu kulturních hodnot

Z pořadu: Budoucnost očima sociologa - Jiřina Šiklová

Na podzim 2012 se ve společenském centrum Londýnská 30 uskutečnila série přednášek s názvem „Budoucnost očima sociologa“. Přednášejícím byla socioložka Jiřina Šiklová, která své úvahy rozdělila do 3 částí.  Třetí přednáška byla zaměřena na téma "Generační napětí v pohledu kulturních hodnot". Co si představit pod pojmem generace? Jak k jednotlivým problémům přistupují odlišné generace? Jaký generační vývoj můžeme očekávat v České republice? Odlišují se generace demograficky?



 

PhDr. Jiřina Šiklová, CSc. je socioložka a vystudovala historii a filosofi i na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V letech 1969–1971 a 1989–1990 pracovala jako uklízečka, 1971–1988 v zařazení sociální pracovnice v Thomayerově nemocnici, ale mohla se tak vlastně načerno věnovat sociologii. Signatářka Charty 77. V letech 1980–1982 vězněna za podvracení republiky. Po listopadu 1989 založila knihovnu, Centrum pro Gen-der Studies Praha a Katedru sociální práce. Jiřina Šiklová přednáší na FF UK a zabývá se především problematikou identity člověka během životního cyklu podle genderové a etnické příslušnosti.


zobrazit více zobrazit méně

O spravedlnosti - Karel Nowak

O spravedlnosti - Karel Nowak

Bible pro dnešek / Syn Davidův / 2016 2Q 1

Bible pro dnešek / Syn Davidův / 2016 2Q 1

Cyklus Osudy – Vladimír Adame – Vzpomínky perzekuovaných

Cyklus Osudy – Vladimír Adame – Vzpomínky perzekuovaných

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Odsouzený a ukřižovaný / 2024 3Q 12

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Odsouzený a ukřižovaný / 2024 3Q 12
zobrazit více

Bible pro dnešek / Zajetí a soud / 2024 3Q 11

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Zajetí a soud / 2024 3Q 11
zobrazit více

Aktuality

Bible pro dnešek / Evangelium a církev / 2017 3Q 13

18. 9. 2017

Co to znamená přivádět druhého na pravou cestu v duchu mírnosti? Jak poznat ve společenství lidi vedené Duchem svatým? A neměli by to být všichni? Když Pavel napíše, že máme na sebe brát břemena jedni druhých, jak se to dělá? A v čem je nebezpečí porovnávání se s druhými?
Rozhovor na téma třináctého úkolu „Evangelium a církev" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk

přečíst více

Druhý nádech Aničky Krátké

17. 9. 2017

Tanečnice, sportovkyně, veselá puberťačka ... Měla před sebou život plný dobrodružství a nových zážitků. Stačí vteřina za volantem a všechno je jinak. Teď řeší, jestli se najde někdo na zastávce, kdo ji pomůže nastoupit do tramvaje, jestli je ve škole bezbariérový přístup a zda si ještě někdy zatancuje. Aničce se změnil život, ale se svým pozitivním přístupem boří překážku po překážce.


přečíst více

Majstrštyk: Vzkříšení Lazara (11/26)

15. 9. 2017

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Vzkříšení Lazara" namaloval roku 1890 nizozemský malíř Vincent van Gogh. Ze zvláštního důvodu nakreslil sebe jako Lazara. Na obraze vychází z hrobu. Proč? Van Gogh žil pohnutý život. Nedařilo se mu v ničem. Za svůj život prodal jen jediný obraz. Jeho sklíčenost byla tak obrovská, že se ve 37 letech zastřelil. Možná se namaloval jako Lazar, protože si přál být vzkříšen ze smrti života, která ho obklopovala. Nakonec se bez Boha nedokázal obejít, jak vždycky tvrdil.


přečíst více