Právě sledujete: Bible pro dnešek / Jeremjášovo jho / 2015 4Q 9

Z pořadu: Bible pro dnešek

Lze rozpoznat pravého a falešného proroka? Mohli to lidé v době Jeremjáše poznat? A je možné, že falešný prorok je přesvědčen o tom, že mluví pravdu? A když se v Bibli píše o tom, že někdo mluví "scestně o Hospodinu", co to znamená? Jaké poučení si z toho můžeme vzít my dnes, kteří žijeme v 21. století?

Rozhovor na téma devátého úkolu „Jeremjášovo jho“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

1. Modlitba za nemocné (Bruce L. Bauer)

1. Modlitba za nemocné (Bruce L. Bauer)

Bible pro dnešek / Jošijášovy reformy / 2015 4Q 8

Bible pro dnešek / Jošijášovy reformy / 2015 4Q 8

Impulzy Jindry Černohorského - Čekáme... na co vlastně?

Impulzy Jindry Černohorského - Čekáme... na co vlastně?

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem - 1. část

18. 10. 2013

Život křesťana neznamená pouze znát, co je v Bibli, ale také mít vztah s Bohem. Mottem Kornelia Novaka a zároveň jeho přáním je, abychom "stále více a více vstupovali do harmonie s Bohem".
Záznam ze setkání „Pravý život v harmonii s Bohem“ s hlavním hostem Korneliem Novakem. Kornelius Novak je zakladatelem klubu křesťanských motorkářů „Holy Riders Germany“, kazatelem a misionářem Církve adventistů sedmého dne v Norsku. Jako bývalý vicemistr Německa v kulturistice, motorkář a barový vyhazovač prožil dramatický život. Setkání s Ježíšem Kristem jej však od základu změnilo.
Natočeno v Kroměříži, 2013.
přečíst více

Na cestě do Emauz – Karel Nowak

17. 10. 2013

Záznam kázání Karla Nowaka z dopolední části konferenčního shromáždění Českého sdružení CASD 2011 konaného v Hradci Králové.
Proč v našem vztahu s Bohem není vždy všechno jasné a přímočaré? Jak najít osobní vztah k Bohu? Karel Nowak ve své úvaze přibližuje setkání učedníků s Pánem Ježíšem na cestě do Emauz zaznamenané v Lukášově evangeliu, 24. kapitole, 13.-35. verši. Na základě tohoto příběhu Karel Nowak demonstruje naše prožívání víry a hledání odpovědí na nejasné otázky. Uvádí, že pouze pod vlivem Božího slova a pod mocí Božího ducha bude náš život s Bohem skutečným prožitkem.
Záznam celého slavnostního konferenčního shromáždění, jehož motto znělo: „Jednota v rozmanitosti“, můžete zhlédnout v našem archivu.
Více informací o Českém sdružení Církve adventistů sedmého dne naleznete zde.
přečíst více

Cliff! - 32: Proč je tu něco, místo ničeho?

16. 10. 2013

Proč je tu něco, místo ničeho?
Cyklus filozoficko-teologických úvah
Clifford Goldstein
přečíst více