Právě sledujete: Bible pro dnešek / Symbolické činy / 2015 4Q 6

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bůh dával Jeremjášovi zajímavé úkoly, které dnes nemusíme úplně chápat. Měl si například koupit krásný opasek a donést jej do daleké země, tam jej ukrýt a po mnoha dnes se pro něj vrátit. A nebo si koupit hliněnou láhev a rozbít ji. Co to vše mělo znamenat? Můžeme se z toho poučit dnes?

Rozhovor na téma šestého úkolu „Symbolické činy“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Abraham - Roman Hampacher 5/6 Já + církev (Kongres mládeže ČS 2015)

Abraham - Roman Hampacher 5/6 Já + církev (Kongres mládeže ČS 2015)

Bible pro dnešek / Hospodinovo slovo je v mém srdci jak hořící oheň / 2015 4Q 5

Bible pro dnešek / Hospodinovo slovo je v mém srdci jak hořící oheň / 2015 4Q 5

Abraham - Roman Hampacher 4/6 Já + rodina (Kongres mládeže ČS 2015)

Abraham - Roman Hampacher 4/6 Já + rodina (Kongres mládeže ČS 2015)

Další nově nahraná videa

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Můžeme něčím potěšit Boha? / 2025 1Q 03
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Láska jako oboustranný vztah / 2025 1Q 02
Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Adventistická služba lidem se speciálními potřebami

31. 7. 2017

Není odlišnost jako odlišnost. Některé jsou společností akceptované, jiné ale člověka mezi ostatními hendikepují. Adventistická služba lidem se speciálními potřebami vznikla proto, aby i ti, kteří se v životě potýkají se závažnými problémy, mohli slyšet dobrou zprávu evangelia.
Více se dozvíte na stránkách www.bezbarier.casd.cz


přečíst více

Bible pro dnešek / Platnost Božích slibů / 2017 3Q 6

31. 7. 2017

Rozumíte právnické řeči? Člověk má někdy pocit, že i když poslouchá a ví, že dotyčný člověk hovoří česky, tak mu vůbec nerozumí. Některá místa, která napsal apoštol Pavel, se mohou jevit podobně. V tomto dílu bude řeč o dědictví, smlouvách a Božích slibech.
Rozhovor na téma šestého úkolu „Platnost Božích slibů" vedli redaktor HopeTV Jindřich Černohorský a teolog Martin Turčan.
O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk


přečíst více

Martin Chadima - Sexualita v náboženstvích (1/3)

30. 7. 2017

Záznam přednášek ThDr. Martina Chadimy, Th.D. na téma „Sexualita ve světových náboženstvích“. Jakou roli hrála sexualita v různých náboženstvích, jejich dějinách, proč a do jaké míry jsou k ní otevřené?Přednášky byly natočeny ve Společenském centru Londýnská 30, Praha 2011.

V první části se religionista Martin Chadima zaměřil na pojetí sexuality v přírodních náboženstvích. Jaké je vlastně přírodní náboženství? Zdá se jako velice iracionální, protože se nerozvinulo, jako jiná náboženství. Jaké vlastnosti má tato sexualita? V nějaké míře sexualitu potřebujeme, vždyť každý by chtěl mít děti.


přečíst více