Právě sledujete: Bible pro dnešek / Jeremjášovo prorocké povolání / 2015 4Q 1

Z pořadu: Bible pro dnešek

O čem je vlastně kniha proroka Jeremjáše a co znamená jeho jméno? Prorok je povolán do služby a Bůh mu nedává na výběr. Zdá se, že prorok neměl svobodu říci "ne". Jak je to dnes s naší svobodou? A co znamenají slova, "abys rozvracel a podvracel, abys ničil a bořil, stavěl a sázel"? V knize proroka Jeremjáše objevíme velmi aktuální poselství i pro dnešní dobu.

Rozhovor na téma prvního úkolu „Jeremjášovo prorocké povolání“ vedli redaktor Hope TV a internetový pastor Jindřich Černohorský a učitel starého zákona a hebrejštiny na Husitské teologické fakultě a Teologickém semináři CASD, doc. Mgr. Jiří Beneš, Th.D.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Abraham - Roman Hampacher 1/6 Já + Bůh (Kongres mládeže ČS 2015)

Abraham - Roman Hampacher 1/6 Já + Bůh (Kongres mládeže ČS 2015)

Roman Hampacher: Abraham (2/6) Já + Ty (Kongres mládeže 2015 Komplex DNA)


						
						Roman Hampacher: Abraham (2/6) Já + Ty (Kongres mládeže 2015 Komplex DNA)

Bible pro dnešek / Musí evangelium slyšet celý svět? / 2015 3Q 13

Bible pro dnešek / Musí evangelium slyšet celý svět? / 2015 3Q 13

Další nově nahraná videa

Hledání 2: Kolaps (1/14)

Z pořadu: Hledání 2

Dvacet let po uvedení australského dokumentárního seriálu Hledání vám HopeTV přináší jeho druhou řadu s názvem Hledání 2 (v originálu Beyond the Search). V roli moderátora se vám opět představí Geoff Youlden, kterého ovšem tentokrát doplní další dva průvodci. Všichni se vydávají na různá místa naší planety a zamýšlejí se nad základními životními otázkami lidstva. Společně s nimi se ocitnete uprostřed minového pole, v deštných pralesích Jižní Ameriky nebo v izraelském Kumránu. Tam všude naši průvodci našli důkazy o tom, že svět, který známe, čeká převratná událost ...

zobrazit více

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Aktuality

Přímé přenosy z Evropské zdravotní konference

26. 4. 2013

HopeTV zařadila do vysílání přímé přenosy z Evropské zdravotní konference, která proběhne v pražském hotelu Diplomat ve dnech 29. dubna - 4. května 2013. Konference nese název "Uzdravení" a slouží ke sdílení nových postupů, výsledků či objevů ve zdravotnictví. Česká verze HopeTV odvysílá vybrané části programu s českým překladem. Originální anglickou verzi je možné sledovat na švédské LifestyleTV. Evropská zdravotní konference se uskuteční pod záštitou Církev adventistů sedmého dne.

Přímé přenosy na HopeTV:
Dopolední:
Středa - pátek (1.-3. května): 9.00 - 12.30 hod. (přestávka 10.10-10.30 hod.)
Sobota 4. května: 11.00 - 12.30 hod. - Kázání - Daniel Duda
Večerní:
Úterý 30. dubna: 19.30 - 21.30 hod. - Zdravotní zkušenosti + Promluva - Bertil Wiklander
Středa 1. května: 19.30 - 21.30 hod. - Zdravotní zkušenosti + Promluva - Bruno Vertallier
Čtvrtek 2. května: 19.30 - 21.30 hod. - Zdravotní zkušenosti + Promluva - Ted Wilson
Pátek 3. května: 19.30 - 21.30 hod. - Zdravotní zkušenosti + Promluva - Guillermo Biaggi
Přehled řečníků dopoledních i večerních přednášek najdete zde.
Podrobný program vysílání zde.
přečíst více

John Bradshaw - Moje cesta k Bohu

26. 4. 2013

Celý měsíc se John Bradshaw sdílel na přednáškách Bible pro kažkého o poselství Bible a to, jak nám představuje Boha.  Jaká byla jeho osobní cesta k Bohu? Kdy uvěřil, že je Bůh představený v Bibli opravdovým a osobním Bohem? Čím si v životě prošel a proč dnes Bohu slouží v rámci mezinárodní misijní organizace "It Is Written"?
Přednáškový cyklus Bible pro každého můžete v našem archivu zhlédnout zde.
přečíst více

Zamyšlení k modlitbě „Otče náš“ (5.) – Miroslav Kysílko

26. 4. 2013

Závěrečné zamyšlení Miroslava Kysílka k modlitbě Otče náš. Co dalšího nám o modlitbě a prohloubení našeho vztahu k Bohu i lidem předal Ježíš nejen ve své modlitbě, ale i výrocích a podobenstvích?
Záznam ranních zamyšlení Miroslava Kysílka k modlitbě "Otče náš" byl natočen v rámci Biblického týdne Českého sdružení CASD 2012 ve Ždírci nad Doubravou.
přečíst více