Právě sledujete: Bible pro dnešek / Příběh o Jonášovi / 2015 3Q 4

Z pořadu: Bible pro dnešek

Když se řekne Jonáš, někomu se vybaví jméno syna, nebo večerníček. Lidem znalým Bible pravděpodobně ještě muž, kterého spolkla velká ryba. Asyřané patřili mezi národy, které velmi krutě zacházeli se svými zajatci. Jonáš, byl poslán právě k nim. O čem je vlastně tento příběh? Proč se Bůh zajímal o pohany a posílá proroka mimo území Izraele? A má čtyřicetidenní "doba milosti" pro město Ninive nějaký hlubší význam?

Rozhovor na téma čtvrtého úkolu „Příběh o Jonášovi“ vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindřich Černohorský a předseda Českého sdružení CASD, Vít Vurst.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.

Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (3.)

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (3.)

Bible pro dnešek / Neobvyklý misionář / 2015 3Q 3

Bible pro dnešek / Neobvyklý misionář / 2015 3Q 3

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (2.)

Martin Chadima - Mistr Jan Hus - Pravda a mýtus (2.)

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Kornelius Novak: Pravý život v harmonii s Bohem – 5. část

15. 11. 2013

Nemoc a uzdravení je tématem další přednášky Kornelia Novaka. Ten poukazuje nejen na rozměr uzdravení, ale zabývá se i situací, kdy i přes modlitby uzdravení nepřichází. Co Bůh otevírá za možnosti pro uzdravujícího se i nemocného a jak se stavět ke svému zdraví?
Záznam ze setkání „Pravý život v harmonii s Bohem“ s hlavním hostem Korneliem Novakem. Kornelius Novak je zakladatelem klubu křesťanských motorkářů „Holy Riders Germany“, kazatelem a misionářem Církve adventistů sedmého dne v Norsku. Jako bývalý vicemistr Německa v kulturistice, motorkář a barový vyhazovač prožil dramatický život. Setkání s Ježíšem Kristem jej však od základu změnilo.
Život křesťana neznamená pouze znát, co je v Bibli, ale také mít vztah s Bohem. Mottem Kornelia Novaka a zároveň jeho přáním je, abychom "stále více a více vstupovali do harmonie s Bohem".
Natočeno v Kroměříži, 2013.
přečíst více

Jan Dymáček: Křesťanská rodina – 13. část

13. 11. 2013

Do jaké míry je pro manželství zásadní spiritualita u partnerů, v čem je osobní víra v Boha důležitá pro jejich vztah?
Záznam přednášek na téma: „Křesťanská rodina“, kterému se věnovali tři hlavní řečníci - Mojmír Voráč, Jan Dymáček a Pavel Raus. Ti se zaměřili na základy rodiny, její spiritualitu, vztah mezi partnery, rozvod a jeho dopady, ale i možnosti řešení různých problémů v rodině.
13. přednášku vedl Jan Dymáček, kazatel.
Biblický týden Moravskoslezského sdružení CASD 2013, Kroměříž.
přečíst více

Slavnostní setkání ASI v Ostravě můžete sledovat ON-LINE

12. 11. 2013

V sobotu 16. listopadu 2013 odvysíláme živý přenos ze slavnostního setkání ASI (ASI je dobrovolným sdružením fyzických osob členů Církve adventistů sedmého dne a právnických osob, které působí v České republice a v zahraničí).
Již 9. Česko-Slovenské setkání ASI se bude konat 14. - 16. listopadu 2013 v Ostravě v prostorách zařízení Dům kultury města Ostravy, a.s., ul. 28. října 124/2556, 709 24 Ostrava a v Harmony Club Hotel Ostrava, 28. října 1263/170, Mariánské Hory, 709 00 Ostrava.
Hlavní řečník setkání Frank FOURNIER je současným prezidentem ASI International. Jako druhý řečník se představí Ty GIBSON.

V Sobotu 16. listopadu 2013 v přímém přenosu na HopeTV uvedeme:
09:00 – 12:00  Dopolední bohoslužba

sobotní škola
poselství předsedy Církve Adventistů s.d. Mikuláše Pavlíka
zkušenosti z projektů členů ASI
slovo předsedů ASI International a ASI Česko-Slovensko
sbírka na misijní projekty v roce 2014
kázání Božího slova – Frank Fournier

14:00 - 17:00 Odpolední bohoslužba 

vyhlášení výsledku misijní sbírky pro rok 2014
představení schválených projektů na rok 2014
prezentace pilotních projektů
kázání - Ty Gibson

18:00 - 20:00 Večerní Bohoslužba a koncert 

kázání - Frank Fournier
koncert klasické hudby - pěvecká vystoupení - I. Hrachovec, V. Pajerová, dále instrumentální vystoupení – housle V. Pajerová, varhany A. Bárta, klavír P. Novák a J. Haniková

Změna programu vyhrazena.
Kázáním Božího slova poslouží kazatelé:
Frank Fournier dal své srdce Ježíši ve věku 25 let. Sloužil jako prezident Nadace Woodland Park Foundation v severním Ontariu, vyučoval bibli ve Fountainview Academy v Britské Kolumbii. S manželkou Janet sloužil po dobu deseti let v Zambii, kde řídil Riverside Farm Institute. Sloužil také jako prezident Outpost Centers International a je v současné době prezidentem Eden Valley institutu ve městě Loveland, stát Colorado.
 
 
Ty GIBSON je vášnivým nositelem zprávy, která otevírá mysl a mění srdce, vyučuje prostřednictvím veřejných seminářů a video projektů, aktuálně skrze průkopnické video-web stránky digma.com. Je autorem osmi knih, včetně nedávného, nejprodávanější vydání "Bůh zvaný touha". Ty je v láskyplném vztahu s dívkou jménem Sue. Žijí v Oregonu, kde slouží pomocí organizace Light Bearers Ministry, mezinárodní publikační služby, která vyrábí a distribuuje zdarma přes 400 milionů publikací ve třiceti pěti jazycích.
 
V rámci večerního koncertu vystoupí:
Ivo Hrachovec - patří mezi přední operní pěvce v oboru lyrický bas. Je obdařen mimořádnou schopností pro ztvárnění jevištních postav. Je také vyhledávaným interpretem pro oratorní a koncertní díla. Jeho repertoár má široký záběr - od koloraturních partů staré hudby přes romantická operní díla komického i lyrickodramatického oboru až po písně umělé i lidové. Od roku 2003 je jeho domovskou scénou Státní opera Praha. S úspěchem vystupoval na koncertních pódiích ve Španělsku, Itálii, na Maltě, Kypru, v Egyptě, Rusku, Japonsku, Kanadě a také Německu, Polsku a Chorvatsku. Je laureátem několika mezinárodních soutěží: 1997 - Trnava, Karlovy Vary, 1995 - Enna (Sicílie), Karlovy Vary, 1994 - Lecce (Itálie), Trnava, Karlovy Vary. (foto a text převzatý ze stránek www.ivohrachovec.cz).
Vítězslava Pajerová - vystudovala oděvní školu v Plzni, obor návrhářství. Od pěti let studovala hru na housle u Vlasty Frieslové. Umístila se v řadě celostátních soutěží. Účinkovala v konzervatorním symfonickém orchestru a dvou orchestrech v Irsku. V patnácti letech pokračovala dvouletým účinkováním v poloprofesionální taneční skupině a v osmnácti letech navázala studiem zpěvu. Dirigovala po dobu dvou let pěvecký sbor CASD v Plzni. V současné době třetím rokem studuje zpěv u sólistky Státní Opery Simony Procházkové. (foto a text převzatý ze stránek www.vitezslavapajerova.cz).
 
Aleš Bárta - (nar. 1960) je jedním z nejúspěšnějších českých varhaníků. Svá studia zahájil na brněnské konzervatoři u prof. Josefa Pukla a pokračoval na pražské Akademii múzických umění ve třídě doc. Václava Rabase. Již při studiu se stal úspěšným účastníkem významných soutěží. Je vítězem Mezinárodní varhanní interpretační soutěže Antona Brucknera v Linci 1982, laureátem Mezinárodní varhanní soutěže Franze Liszta v Budapešti 1983 a absolutním vítězem Mezinárodní varhanní soutěže Pražského jara 1984 (foto a text převzatý z webu Českého rozhlasu www.rozhlas.cz, tam naleznete i další informace).
 
Petr Novák - na klavír se začal učit v šesti letech pod vedením Jitky Kroupové, absolvoval plzeňskou konzervatoř u prof. Jindřicha Durase, Hudební fakultu AMU u doc. Emila Leichnera, pokračoval jako stipendista DAAD v nástavbovém studiu na Hochschule für Musik und Theater v Lipsku u prof. Ulricha Urbana. Má za sebou řadu významných úspěchů v soutěžích. Nahrával pro Český rozhlas a pro Českou televizi. V současnosti se věnuje pedagogické činnosti na Konzervatoři v Plzni (od r. 2003) a ZUŠ T. Brzkové v Plzni (od r. 2000). Pravidelně koncertuje se svojí sestrou Janou. (foto a text převzatý ze stránek www.vitezslavapajeorva.cz).
 
Johanna Haniková - začala hrát na piáno a flétnu v pěti letech. Její první učitelkou piána byla v místní hudební škole učitelka Martina Hanaková. Na její další rozvoj měla výrazný vliv prof. Monika Tugendliebová. Zvítězila v mnoha talentových a jiných hudebních soutěžích v Ústí nad Labem, Kamenici nad Lipou apod. Od roku 2010 až dodnes studuje pod vedením prof. Moniky Tugendliebové na Janáčekově konzervatoři v Ostravě. Mezi významná ocenění patří druhé místo na třicátém ročníku Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže v Plzni v roce 2012. Od roku 2011 již společně vystupovala s Ivo Hrachovcem, I. Klanskym, M. Tugendliebovou, I. Kahánkem a s dalšími renomovanými interprety po celé Evropě (text převzat z www.emcy.org a foto převzato z www.muzikus.cz).

přečíst více