Právě sledujete: Bible pro dnešek / Bůh – největší misionář / 2015 3Q 1

Z pořadu: Bible pro dnešek

Matouš 5, 13-16: "Vy jste sůl země; jestliže však sůl pozbude chuti, čím bude osolena? K ničemu již není, než aby se vyhodila ven a lidé po ní šlapali. Vy jste světlo světa. Nemůže zůstat skryto město ležící na hoře. A když rozsvítí lampu, nestaví ji pod nádobu, ale na svícen; a svítí všem v domě. Tak ať svítí vaše světlo před lidmi, aby viděli vaše dobré skutky a vzdali slávu vašemu Otci v nebesích."

Rozhovor na téma prvního úkolu "Bůh - největší misionář" vedli redaktor HopeTV a internetový pastor Jindra Černohorský a vedoucí oddělení SŠ Oldřich Svoboda.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk.

Texty ke studiu snaleznete zde: LEKCE.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR www.sobotniskola.casd.cz a na Slovensku www.sobotnaskola.casd.sk
zobrazit více zobrazit méně

Bible pro dnešek / Lukáš 22,39-46/ Ukřižovaný a vzkříšený

Bible pro dnešek / Lukáš 22,39-46/ Ukřižovaný a vzkříšený

Bible pro dnešek / Lukáš 17,20-21/ Ježíš v Jeruzalémě

Bible pro dnešek / Lukáš 17,20-21/ Ježíš v Jeruzalémě

Bible pro dnešek / Lukáš 19, 28-42 / Boží království

Bible pro dnešek / Lukáš 19, 28-42 / Boží království

Další nově nahraná videa

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Čekání na Godota (ještě pořád) (10/41)

Z pořadu: Cliff! - Filozofie pro dnešek

Samuel Beckett pokládá ve své hře Čekání na Godota otázky, zda vůbec na něčem v životě záleží, zda je v něm nějaká naděje a zda není i falešná naděje lepší než naprostá beznaděj. Je lidstvo subjektem pravdy, nebo jejím objektem? Logicky platí jedno, nebo druhé, nic mezi tím. Pokud má pravdu ateistický pohled na svět, pak jsou živí jen dospívající verzí mrtvých. Co na to Charles Darwin, Albert Einstein, Robert Tennyson, Josif Brodski, William Shakespeare, Vincent van Gogh, Steven Hawking, Michael Polany, Bertrand Russell, Timothy Ferris? Proč se nám celý pojem reality zužuje jen na mechanické věci, čísla a vzorce? Proč svůj život tak zoufale ochuzujeme o jakýkoli jeho přesah?
zobrazit více

Cliff! - Filozofie pro dnešek: Ale jsou tu také děti... (9/41)

Z pořadu: Cliff! - Filozofie pro dnešek

Fjodor Michajlovič Dostojevskij a jeho román Bratři Karamazovi. Jak by mohl existovat Bůh, když je tu tolik utrpení? A co si počít s utrpením nevinných dětí? Již Epikúros se ptal: Je Bůh schopen zabránit zlu? Pokud ano, proč mu tedy nezabrání? Pokud ne, proč jej nazývat Bohem? Co na to filosof John Hick? Může být láska vynucená? Je to pak láska? Je zde tedy něco, co nelze ani všemohoucností vynutit? Jak souvisí dobrovolnost lásky se svobodou činit zlo a způsobovat tím utrpení? Co všechno pro každého z nás znamená zpráva Bible o tom, že Bůh na kříži bere všechno utrpení a zlo světa na sebe a že bude mít poslední slovo?
zobrazit více

Aktuality

Novoroční bohoslužba

31. 12. 2024

Všechny Vás srdečně zveme ke společnému prožití novoroční online bohoslužby HopeTV 2025.
V sobotu 4. ledna začínáme ve 14:00 hodin na Youtube HopeTV.

Můžete se těšit na nový díl pořadu Bible pro dnešek a nebude chybět ani čas pro děti.
Novoroční pozdravy a úvahy si pro Vás připravili předsedové všech sdružení naší církve a předseda Česko-Slovenské unie Peter Čík.

Budeme rádi, pokud se k nám 4. ledna ve 14:00 hodin připojíte a prožijeme společně požehnané chvíle první soboty roku 2025.


přečíst více

Je Bible více než jen příběh?

20. 9. 2024

Zveme Vás na přímé přenosy z 20. unijního setkání ASI-CS ve Strážovicích.
Hlavním řečníkem bude Oldřich Svoboda a téma celého setkání je "Více než příběh".

přečíst více

Biblický týden a (staro)nová audiokniha

3. 8. 2024

Zařadili jsme pro Vás do našeho archivu právě uplynulý Biblický týden Českého sdružení s názvem Síla slova.
Kromě toho jsme také připravili již starší audioknihu Vyprávění nejen pro Teofila, ale v moderních formátech.
Tuto knihu napsal a ilustroval téměř před 30 lety Jan Bárta podle biblické knihy Skutky apoštolů, unikátně ji načetl herec Alfred Strejček a hudbu nahrál Petr Hřib.
Najdete ji na:
https://www.aknihy.cz
Youtube https://youtube.com/playlist?list=PL4S0bRwpg3Su9gB...
Spotify https://open.spotify.com/show/6UnEkAuBR80kyXZ2jYRI...
Jéčko.tv https://www.jecko.tv/vypraveni-nejen-pro-teofila

přečíst více