Právě sledujete: Bible pro dnešek / Lukáš 9,23 / Povolání k učednictví

Z pořadu: Bible pro dnešek

Znáte učitele, kterého dílo nezapomenutelně zní ještě dnes? Jistě si vzpomeneme třeba na Jana Amose Komenského, učitele národů a také na mnohé další pedagogy. Co Ježíš Kristus a jeho učitelské působení? Nebyl klasickým pedagogem, ale i on kolem sebe shromáždil žáky-učedníky, kterým se nepřetržitě několik let intenzivně věnoval. Jak a co dělal? Dozvíte se v dnešním díle Bible pro dnešek.

Výklad textu z evangelia podle Lukáše připravil teolog a učitel Miloslav Žalud.

Pořad Bible pro dnešek nabízí různorodé pohledy na biblické pasáže a témata. Jednotlivé díly jsou inspirovány biblickými úkoly, které připravuje oddělení Sobotní školy (SŠ) Církve adventistů sedmého dne (CASD). Témata jsou členěna do třinácti dílu v každém z čtvrtletí kalendářního roku. Kromě sledování pořadu se můžete zapojit do diskuse nad jednotlivými myšlenkami v kterémkoliv ze sborů CASD v ČR anebo SR. Více o místech a časech, kde se Bible studuje, naleznete na www.casd.cz a www.casd.sk nebo v aplikaci SBORY.

Možnost zhlédnout video s TITULKY PRO NESLYŠÍCÍ A NEDOSLÝCHAVÉ na našem kanálu Youtube - HopeTV Czech.

O právě studovaných a připravovaných tématech studia Bible se dozvíte na stránkách SŠ v ČR http://sobotniskola.casd.cz/ a na Slovensku http://sobotnaskola.casd.sk/

Texty ke studiu si můžete přečíst zde: LEKCE.

Inspirace pro studium Bible v Sobotní škole 25. dubna 2015.
zobrazit více zobrazit méně

Blok 57 - David Špinar

Blok 57 - David Špinar

Bible pro dnešek / Lukáš 9,18-20 / Kdo je Ježíš Kristus?

Bible pro dnešek / Lukáš 9,18-20 / Kdo je Ježíš Kristus?

Bible pro dnešek / Lukáš 4,2-10 / Křest a pokušení na poušti

Bible pro dnešek / Lukáš 4,2-10 / Křest a pokušení na poušti

Další nově nahraná videa

Adventisté ve světě | Tělocvična pro Itgela

Z pořadu: Adventisté ve světě

V centru mongolského Ulánbátaru funguje už více než 15 let škola adventistů sedmého dne Tusgal. Jak škola funguje? A co nejvíce teď potřebuje?

Mezinárodní stránky projektu:
https://www.adventistmission.org/
zobrazit více

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Z pořadu: Bible pro dnešek

Bible pro dnešek / Soucitný a horlivý Bůh / 2025 1Q 04

Studijní materiály k pořadu si můžete zdarma stáhnout zde:
https://www.adventorion.cz/ke-stazeni/sobotni-skola-2025

zobrazit více

Aktuality

Manželství - ráj nebo peklo? (1/6) - Touha (Národní týden manželství 2016)

7. 2. 2016

Příběh z ráje obyčejně čteme jako příběh z dávné historie. Božím přáním však  je, abychom události ze života Adama a Evy popsané v knize Genesis vnímali jako modelový příběh sepsaný k našemu poučení.
V čem nám je příběh o Adamovi a Evě příkladem? Platí „rajské“ principy i dnes? Může ještě v naší společnosti Boží slovo přispívat k pozitivní změně lidských osudů?
K příležitosti Národního týdne manželství 2016 nabízíme tématická zamyšlení Mgr. Radka Jonczyho, vedoucího oddělení „Křesťanského domova“ v rámci Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne.

Mgr. Radomír Jonczy se narodil 5. čevna 1961 v Karviné. Vyrůstal v Havířově, kde vystudoval gymnázium. Ve studiu pokračoval na Komenského evangelické bohoslovecké fakultě v Praze. Jako duchovní v Církvi adventistů sedmého dne nejdříve působil v Praze, později v České Třebové. Po roce 1992 se vrátil do Prahy a byl pověřen péčí o děti a mládež Církve adventistů. Spolupracoval s rozhlasem, vytvářel dětské pořady pro rádio Proglas a Český rozhlas Plzeň. Nyní je zodpovědný za „Křesťanský domov“ v rámci Církve adventistů sedmého dne. Je ženatý a s manželkou Vlastou má dvě dcery.
Více informací o Národním týdnu manželství naleznete na www.tydenmanzelstvi.cz
přečíst více

Tajemství zdravé kondice 9: Naděje v depresi

7. 2. 2016

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) je zdraví nejenom nepřítomnost nemoci, ale stav tělesné, duševní, a společenské pohody.  Deprese je vážný stav, kterým postihuje více než 350 miliónů lidí na celém světě. Jak depresi předcházet? Jak si udržet duševní zdraví? Více o Klubech zdraví se dozvíte na  http://www.zivotazdravi.cz

přečíst více

Národní týden manželství 2016 na HopeTV

4. 2. 2016

Blíží se Národní týden manželství a při této příležitosti jsme pro vás připravili sérii krátkých zamyšlení Mgr. Radomíra Jonczyho, vedoucího oddělení Křesťanského domova. O čem bude? To se dozvíte v únorových novinkách.

přečíst více