Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby (1/3): Poslední doba v Bibli

Právě sledujete: Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby (1/3): Poslední doba v Bibli

Teologická konference Českého sdružení Církve adventistů sedmého dne s tématem "Ožehavé otázky v evangeliu poslední doby" se uskutečnila dne 23. 2. 2019 ve společenském centru Bethany v Praze.
V církevních sborech se témata související s druhým příchodem Ježíše Krista, s tím co všechno bude tomuto příchodu předcházet, diskutují; lidé se zajímají. Objevují se různí “vykladači” takzvaných posledních událostí. Teologická konference Českého sdružení je příležitostí znovu tyto témata promyslet, zastavit se a podívat se, co o tom všem říká Bible. Hlavním řečníkem konference byl Ján Barna, učitel systematické a biblické teologie na Newbold College ve Velké Británii.

zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

Kořeny víry: Marie Durandová - spravedlivý odpor (44/48)

Kořeny víry: Valdenští - masakr v Castelluzzo (43/48)

Kořeny víry: Valdenští - masakr v Castelluzzo (43/48)

Kořeny víry: Martin Luther - protest není u konce (42/48)

Kořeny víry: Martin Luther - protest není u konce (42/48)

Další díly

Portrét Ireny Szurmanové

Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová je absolventkou Lidové školy umění v Třinci. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory klavír a skladba. Ve studiu pak pokračovala na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru kompozice. Od dokončení studií až dosud se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci. Jako skladatelka a klavíristka spolupracuje s několika sólovými zpěváky např. Barborou Jiráskovou, Patricií Janečkovou nebo Ivem Hrachovcem. Hlavně ale vede vlastní pěvecký sbor v Třinci, se kterým má za sebou nespočet koncertních vystoupení.

zobrazit více

Majstrštyk: 95 tezí (25/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "95 tezí" namaloval německý malíř Julius Hübner. Zobrazuje den, kdy Martin Luther přišel ke dveřím hradní katedrály a na dveře přibil 95 námitek proti prodeji odpustků a proti domnělému postavení papeže. Je to malba rozhodujícího momentu v křesťanství: obrácení se k Bibli a jen k Bibli.

zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první