Kořeny víry: Ženeva - mezinárodní středisko reformace (29/48)

Právě sledujete: Kořeny víry: Ženeva - mezinárodní středisko reformace (29/48)

S titulky

Vypadá to, že všichni důležití reformátoři 16. století prošli Ženevou.
Stala se centrem navazování kontaktů a studia. Je známá svými
teologickými kořeny a vazbami a legendárním výcvikem Jana Kalvína, který
k Ženevě neodmyslitelně patří.

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com

zobrazit více zobrazit méně

Hľadanie 2: K podstate - Zákon slobody (14/29)

Hľadanie 2: K podstate - Zákon slobody (14/29)

Kořeny víry: Jan Kalvín - dílo v Ženevě (28/48)

Kořeny víry: Jan Kalvín - dílo v Ženevě (28/48)

Hľadanie 2: K podstate - Byť spasený (13/29)

Hľadanie 2: K podstate - Byť spasený (13/29)

Další díly

Portrét Ireny Szurmanové

Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová je absolventkou Lidové školy umění v Třinci. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory klavír a skladba. Ve studiu pak pokračovala na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru kompozice. Od dokončení studií až dosud se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci. Jako skladatelka a klavíristka spolupracuje s několika sólovými zpěváky např. Barborou Jiráskovou, Patricií Janečkovou nebo Ivem Hrachovcem. Hlavně ale vede vlastní pěvecký sbor v Třinci, se kterým má za sebou nespočet koncertních vystoupení.

zobrazit více

Majstrštyk: 95 tezí (25/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "95 tezí" namaloval německý malíř Julius Hübner. Zobrazuje den, kdy Martin Luther přišel ke dveřím hradní katedrály a na dveře přibil 95 námitek proti prodeji odpustků a proti domnělému postavení papeže. Je to malba rozhodujícího momentu v křesťanství: obrácení se k Bibli a jen k Bibli.

zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první