Kořeny víry: Martin Luther a protest knížat (25/48)

Právě sledujete: Kořeny víry: Martin Luther a protest knížat (25/48)

S titulky

Stojí za připomenutí, co vlastně znamená slovo protestant. Původně se jednalo o politické označení a vztahovalo se na luteránská knížata, která na říšském sněmu ve Špýru roku 1529 protestovala proti zákazu reformace ve Svaté říši římské…

Seriál Kořeny víry se vrací k duchovnímu dědictví reformace a zkoumá vazby mezi současností, minulostí a budoucností. Seznamuje diváky s klíčovými osobnostmi a událostmi procesu reformace v celé Evropě. Všech 48 dílů tohoto zahraničního seriálu je opatřeno českými titulky - nezapomeňte si je zapnout v přehrávači YouTube.

Více informací naleznete zde:
www.lineagejourney.com
zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Martin Luther - únos na hrad (24/48)

Kořeny víry: Martin Luther - únos na hrad (24/48)

Hľadanie 2: K podstate - Tisícročie (9/29)

Hľadanie 2: K podstate - Tisícročie (9/29)

Kořeny víry: Martin Luther a wormský sněm (23/48)

Kořeny víry: Martin Luther a wormský sněm (23/48)

Další díly

Majstrštyk: Jeremiášovo vidění zkázy Jeruzaléma (13/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Představte si, že byste 40 let kázali a nikdo by vás neposlouchal. Zažili byste vládu 5 králů a nic by se za tu dobu nezměnilo. A všechno, co byste za své úsilí obdrželi, by bylo domácí vězení, veřejné mučení, pálení vašich knih, uvěznení a nakonec byste byli málem utopeni ve studni s bahnem. Vítejte ve světě proroka Jeremiáše, který brilantně ztvárnil v roce 1630 nizozemský malíř Rembrandt Harmenszoon van Rijn.

zobrazit více

1952

S titulky

Dokument televize HopeTV věnovaný událostem odebrání státního souhlasu Církvi adventistů sedmého dne (CASD). Dokument mapuje dramatické události padesátých let, které vedly k zákazu CASD na dlouhé 4 roky. Na dobu ilegality vzpomíná pamětník a kazatel Jiří Drejnar, který byl v době zákazu studentem Evangelické bohoslovecké fakulty a zároveň se staral o sbor v Mladé Boleslavi. Jeho autentické výpovědi doplňují svými postřehy historici PhDr. Denko Čumlivski a Mgr. Jiří Piškula, Th.D. Za současnou Církev adventistů sedmého dne promluvil biblický pracovník Tomáš Kábrt, DiS.


zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první