Identita: Ellen Whiteová (5/12)

Právě sledujete: Identita: Ellen Whiteová (5/12)

Kdo byla Ellen Gould Whiteová? Mnohými je považována za prorokyni, jiní se k ní staví vlažně, a nebo odmítavě. Kým byla? Jaká byla její úloha? Byla ve své době pochopena a všeobecně přijímána? Mnozí lidé mají o této ženě velmi zkreslené představy, ale při hlubším studiu zjistíme, že byla velmi pokroková a její poselství nebylo vždy přijímáno. Spisy této ženy nejsou pro Církev adventistů důležitější než Bible, ale zásady výkladu jsou stejné. Má smysl se ještě dnes seznamovat s jejím poselstvím a brát ho vážně? Moderátor Martin Pavlík diskutoval na toto téma s teologem Vítězslavem Chánem.

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne, otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno, se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci, a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.
zobrazit více zobrazit méně

Kázání na hoře 4/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 4/7 • Biblický týden ČS 2018

Identita: Boží Trojice (4/12)

Identita: Boží Trojice (4/12)

Kořeny víry: Česká reformace - husitské války (15/48)

Kořeny víry: Česká reformace - husitské války (15/48)

Další díly

Re-form-ace: Stačí Bible? (1/8)

Rok 2017 je připomínkou, že uplynulo 500 let od začátku evropské reformace, kdy Martin Luther v Německu zveřejnil svých 95 tezí.
Podle Luthera je jedním z pilířu pro spasení důraz na sola scriptura, tedy pouze Písmem. Podle křesťanské tradice všechna pravda o Bohu vychází z Bible. V čem spočívá převratnost těchto pilířů? A má někdo patent na výklad Bible?
Rozhovor v kostele Martina ve zdi vedli webpastor Jindřich Černohorský a duchovní Církve československé husitské Martin Chadima.

zobrazit více

Majstrštyk: Petrovo zapření (19/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "Petrovo zapření" namaloval roku 1610 italský malíř Caravaggio. Tak jako mnoho jiných jeho obrazů i tento používá světlo a stín k zvýraznění hlavních postav. Voják je ve stínu, ale Petrova tvář je dobře osvětlena. Caravaggio chtěl zdviženými prsty takto symbolicky znázornit tři Petrova zapření Krista.

zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první