Identita: Sobota (2/12)

Právě sledujete: Identita: Sobota (2/12)

V některých otázkách víry, které vyznáváme, jsme jako adventisté dost osamoceni. Patří k nim i víra, že dnešní sobota je sedmý den, který se má stále podle Desatera Božích přikázání prožívat podle toho, jak Bůh ukázal. Neměli bychom konečně opustit tuto víru a přijmout to, co vyznává drtivá většina křesťanů? Je zachovávání soboty důležité i dnes?
Moderátor Martin Pavlík si k rozhovoru na toto téma pozval do studia HopeTV.cz teologa Jiřího Beneše.

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne, otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno, se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci, a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.

zobrazit více zobrazit méně

Kázání na hoře 1/7 • Biblický týden ČS 2018

Kázání na hoře 1/7 • Biblický týden ČS 2018

Kořeny víry: Česká reformace - proces s Husem a Jeronýmem (13/48)

Kořeny víry: Česká reformace - proces s Husem a Jeronýmem (13/48)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (23/25)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (23/25)

Další díly

Portrét Ireny Szurmanové

Skladatelka a klavíristka Irena Szurmanová je absolventkou Lidové školy umění v Třinci. Vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obory klavír a skladba. Ve studiu pak pokračovala na hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru kompozice. Od dokončení studií až dosud se věnuje pedagogické činnosti na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, kde vyučuje skladbu, hudební teorii a improvizaci. Jako skladatelka a klavíristka spolupracuje s několika sólovými zpěváky např. Barborou Jiráskovou, Patricií Janečkovou nebo Ivem Hrachovcem. Hlavně ale vede vlastní pěvecký sbor v Třinci, se kterým má za sebou nespočet koncertních vystoupení.

zobrazit více

Majstrštyk: 95 tezí (25/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz "95 tezí" namaloval německý malíř Julius Hübner. Zobrazuje den, kdy Martin Luther přišel ke dveřím hradní katedrály a na dveře přibil 95 námitek proti prodeji odpustků a proti domnělému postavení papeže. Je to malba rozhodujícího momentu v křesťanství: obrácení se k Bibli a jen k Bibli.

zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první