Identita: Večeře Páně (1/12)

Právě sledujete: Identita: Večeře Páně (1/12)

Večeře Páně je pro ty, kteří nejsou křesťanstvím dotčeni nesrozumitelný obřad. Pro věřící je velmi důležitý. I zde narazíme na to, že ne všichni křesťané tuto událost prožívají stejně. Adventisté jsou v tomto opět určitou výjimkou. Používají nekvašený chléb a víno a myjí si po vzoru Ježíše a učedníků vzájemně nohy. Má tento obřad ještě dnes svou platnost? Neměli bychom jej modernizovat a upustit například od umývání nohou?
Moderátor Martin Pavlík si k rozhovoru na toto téma pozval do studia Hope TV teologa Josefa Dvořáka.

Pořad Identita vznikl jako reakce na mnohé otázky členů Církve adventistů sedmého dne. Otázky týkající se základů naší víry. V dnešní době, kdy je vše zpochybňováno se lidé ptají, zda má ještě smysl věřit tomu, čemu věřili naši předchůdci a zda je naše víra založená na Bibli. Identita se pokouší na některé tyto otázky odpovědět.

zobrazit více zobrazit méně

Kořeny víry: Česká reformace - Hus a Jeroným (12/48)

Kořeny víry: Česká reformace - Hus a Jeroným (12/48)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (22/25)

Důkaz o Bohu 2: Ježíš Kristus (22/25)

Kořeny víry: Jan Viklef - jitřenka reformace (11/48)

Kořeny víry: Jan Viklef - jitřenka reformace (11/48)

Další díly

Majstrštyk: Hudebníci (3/26)

Majstrštyk je dokumentární série australské televize HopeChannel, která zkoumá některá z nejslavnějších a nejzajímavějších náboženských uměleckých děl. V době, kdy mnozí nemohli číst, bylo umění používáno jako základ pro pochopení Boha.
Obraz Hudebníci namaloval kolem roku 1591 italský malíř Caravaggio. Záměrem malby je poukázat na důležitost hudby a uvědomit si, kolik emocí v nás dokáže vyvolat. Který z hudebníků na obraze je autor? Najdete ho?
zobrazit více

Jiří Beneš: Jozue (spot 2)

Jiří Beneš je vedoucí Katedry biblistiky a judaistiky Husitské teologické fakulty UK v Praze. Osm let se zabýval výkladem starozákonní knihy Jozue a tento rok jej vydal knižně ve spolupráci s Adventistickým teologickým institutem a nakladatelstvím Návrat domů. Jako motto pro svou knihu si vybral část příběhu jednoho chasidského rabína.

zobrazit více

Odebírejte nová videa jako první