Pražské jaro 1968 a církev - co bylo jinak?
8. 4. 2011
Reflexy – Jiří Drejnar X
Pražské jaro a politické uvolnění na konci šedesátých let přineslo svěží dech svobody i pro církve a jejich práci. Církev adventistů sedmého dne v té době začala znovu usilovat o rozvoj vydavatelské činnosti – zrodil se plán na časopis Znamení doby a na vydání série knih americké spisovatelky Ellen Whiteové. Pražské jaro však záhy vystřídala husákovská normalizace.
Jiří Drejnar, který v té době působil jako odpovědný redaktor církevního publikačního oddělení, se musel se stávající situací vyrovnat. Noví, opatrní úředníci kladli církvi byrokratické překážky, ale i navzdory tomu se dařilo mnohé z naplánovaných projektů uskutečnit. Jak, proč a díky komu to bylo možné?
Jiří Drejnar pracoval jako kazatel a tajemník Církve adventistů sedmého dne, dokud nebyl v sedmdesátých letech v souvislosti s intervencí StB donucen z církevního zaměstnání odejít. Pořad Reflexy chce touto sérií rozhovorů na základě osobního příběhu Jiřího Drejnara představit činnost církve v těžkém období komunistické totality.
Desáté pokračování Reflexů s Jiřím Drejnarem vysíláme v pátek 8. dubna 2011 v 18 hodin.
přečíst více