Nedělní Host HopeTV - Marek Šlechta

18. 9. 2011

Máte rádi spirituály? Přemýšlíte o tom, že byste si je rádi zazpívali? Pak si nenechte ujít další díl pořadu Host HopeTV, kde budete mít možnost poznat Ing. Marka Šlechtu, zakladatele akapelového souboru Geshem. Jak se vyvíjel jeho vztah k hudbě a proč jej spirituály tolik oslovují, to se dozvíte v premiéře, vysílané v neděli 18. září 2011 v 18 hodin.

přečíst více

Pro příjemný páteční večer

16. 9. 2011

Reflexy – Jiří Drejnar X
Pražské jaro a politické uvolnění na konci šedesátých let přineslo svěží dech svobody i pro církve a jejich práci. Církev adventistů sedmého dne v té době začala znovu usilovat o rozvoj vydavatelské činnosti – zrodil se plán na časopis Znamení doby a na vydání série knih americké spisovatelky Ellen Whiteové. Pražské jaro však záhy vystřídala husákovská normalizace. Jiří Drejnar, který v té době působil jako odpovědný redaktor církevního publikačního oddělení, se musel se stávající situací vyrovnat. Noví, opatrní úředníci kladli církvi byrokratické překážky, ale i navzdory tomu se dařilo mnohé z naplánovaných projektů uskutečnit. Jak, proč a díky komu to bylo možné?
Jiří Drejnar pracoval jako kazatel a tajemník Církve adventistů sedmého dne, dokud nebyl v sedmdesátých letech  v souvislosti s intervencí StB donucen z církevního zaměstnání odejít. Pořad Reflexy chce touto sérií rozhovorů na základě osobního příběhu Jiřího Drejnara představit činnost církve v těžkém období komunistické totality.
Desáté pokračování Reflexů s Jiřím Drejnarem vysíláme v pátek 16. září 2011 v 18 hodin.

přečíst více

Týden s HopeTV č. 37 – program ke stažení

16. 9. 2011

Informační týdeník s programem televize HopeTV od pátku 16. 9.  do pátku 23. 9. 2011 - ke stažení zde.
přečíst více

Archiv

16. 9. 2011

Vzhledem k připravovaným změnám v archivu jsme dočasně pozastavili ukládání nových pořadů. Po zprovoznění nových možností archivu tam všechny chybějící pořady doplníme.
Děkujeme za pochopení
Vaše HopeTV
přečíst více

První díl série: Cliff! – Co zažil Bryan Magee

14. 9. 2011

Clifford Goldstein je americký adventistický publicista, jehož doménou je mimo jiné vztah víry a filozofie. V seriálu s názvem Cliff!, nás postupně provede tématy, která trápí nejednoho z nás.
První díl tohoto cyklu začíná slovy: „Dlouhou dobu jsem zastával následující názor: Člověk nemůže rozumět smyslu života a nemůže najít odpověď na otázku po smyslu života, pokud nenašel odpověď na otázku významu smrti. Protože nezávisle na tom, čemu v životě věříte, musíte si nutně položit také otázku významu smrti, abyste dokázali najít odpověď na otázku po smyslu života.
Premiéru prvního dílu velmi zajímavého cyklu filozofickoteologických úvah vysílá HopeTV ve středu 14. září v 18 hodin.

přečíst více

Dnes večer poprvé Abrahamoviny

13. 9. 2011

Zdravím vás přátelé,
co nejsrdečněji vás jménem televize HOPE TV zvu ke sledování pořadu, ve kterém bych se spolu s vámi rád zamýšlel nad nosnými příběhy ze života slavného praotce izraelského národa - Abraháma. Musím se vám přiznat, že mne ten člověk dlouhá léta téměř vůbec nezajímal. Teprve nedávno jsem zjistil, že se ve mně ve vztahu k němu něco láme. Přemýšlel jsem nad tím, co mohlo takovou změnu způsobit? Nechápal jsem… Až se mne jeden můj známý zeptal, jestli se mi už náhodou neblíží abrahámoviny. Když jsem se tvářil nechápavě, vysvětlil, že se termínem abrahámoviny označují padesáté narozeniny. Odborníci marně koumají nad tím, proč tomu tak je. Jen teologové tuší, že by mohlo jít o souvislost s tím, co Ježíši jednou „vlepili mezi oči“ jeho oponenti. Když to poněkud zjednoduším, znělo to asi takhle: „Ještě ti není padesát a chceš nám tady něco povídat?“ V Ježíšově době byla padesátka průměrným věkem člověka. Padesátník byl tedy považován za zralého muže s nárokem rozdávat rady druhým.
Letos v červnu jsem oslavil abrahámoviny. Je mi tedy padesát J. Nechci vám však o Abrahamovi vyprávět jen proto, abych vás mohl poučovat. Jen bych vás, kteří se bojíte padesátky, případně se s ní jen stěží vyrovnáváte, rád povzbudil. Abrahám je zářným dokladem toho, že člověk ani ve zralém věku nemusí „zahodit flintu do žita“. Autor knihy Genesis se totiž o Abrahamův příběh začíná zajímat až po jeho pětasedmdesátce.
Váš Radek Jonczy

přečíst více