Být fit je hit – 1. díl

30. 11. 2011

Ve vysílání HopeTV mají nezastupitelné místo i pořady, které přinášejí informace o zdravém životním stylu. Chtěli bychom vám dnes představit seriál s názvem Být fit je hit, který se pravidelně objevuje v našem vysílání.
Ve dvanáctidílném seriálu o životním stylu z dílny amerických vědců a odborníků, se vám tvůrci seriálu pokusí zprostředkovat co nejvíce z dosud získaných poznatků o tom, jak přistupovat k životu, abychom si nejen udrželi, ale i upevnili tak důležitou věc, naše zdraví.
Na přípravě seriálu se podíleli američtí lékaři - specialisté, ale i další odborníci v mnoha vědeckých disciplínách, které se zabývají prevencí nemocí.
Televizní seriál, který se ve Spojených státech vysílá pod názvem Step Fast, sice není určen pro diagnostiku nemocí, ani stanovení léčby, ale přináší mnoho informací, které nás mohou obohatit a pomoci nám s vytvořením správného životního stylu.
První díl cyklu vysílá HopeTV 29. listopadu 2011 v 19:35.
přečíst více

Host HopeTV – Mgr. Jiří Unger

26. 11. 2011

Mgr. Jiří Unger je tajemníkem České evangelikální aliance. Křesťanem se stal v roce 1993 během studia na gymnáziu, krátce poté vstoupil do Jednoty bratrské. Během studií na Univerzitě Karlově pracoval mezi studenty v rámci Studentské křesťanské misie, pomáhal pořádat různé křesťanské akce. Po absolvování Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v oboru religionistika se stal doktorandem na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy (ETF UK), kde se zabýval vztahem globalizace a náboženství. Kromě své pedagogické práce na ETF UK pracoval také jako překladatel.
Premiéru pořadu Host HopeTV vysíláme v neděli 27. 11. 2011 v 18:00 hod.

přečíst více

Reflexy - Bohuslav Zámečník: Životní příběh kazatele

25. 11. 2011

Bohuslav Zámečník pracoval dlouhá léta jako kazatel, v administrativních služebnostech církve a také jako kaplan v nejtěžší české věznici – Valticích. V současnosti žije životem aktivního důchodce v západních Čechách a stále se zapojuje do života místního sboru.
Tato životopisná fakta však zdaleka nepostihují, to co je na něm pro nás, kteří ho známe, nejpřitažlivější. Humor, nadhled a postoje, které se obvykle pojmenovávají slovy „životní moudrost“, jejichž zárodek vzniká v dětství a v bohatých prožitcích, které přinesl život.
Rozhodli jsme se proto v rámci pořadu Reflexy Bohuslava Zámečníka vyzpovídat v několika na sobě navazujících dílech a pokusit se najít kořeny jeho současných postojů. Život věřícího mladého člověka po válce nebyl v socialistickém Československu v žádném případě sám o sobě jednoduchý, ale v jeho případě se k tomu ještě navíc přidal problém národnostního původu, protože jeho maminka byla Němka, která se vrátila po odsunu zpět do pohraničí. Potíže způsobované státní mocí a také jejími někdy příliš ochotnými pomocníky z řad sousedů však nevedly k zatrpklosti a sebelítosti. Tím hlavním důvodem pro to samozřejmě byla silná víra, kterou mu předávali rodiče, ale také živé a radostné křesťanské společenství, jenž se na západě Čech rozvíjelo i poté, co většina tamějších adventistů německého původu musela odejít.
Věříme, že Reflexy s Bohuslavem Zámečníkem přinesou i nový pohled na dějiny Církve adventistů sedmého dne v Čechách. Samozřejmě ne historiograficky a vědecky přesný, to ani nebylo cílem, ale bude to pohled přímého účastníka přelomových dějů, který je sice nemohl sám přímo ovlivnit, ale spolu se svými blízkými se s nimi musel vyrovnávat a může je proto dnes i ze svého pohledu hodnotit. A jak je pro Bohuslava Zámečníka příznačné, toto hodnocení je otevřené, ale zároveň laskavé a podnětné i pro nás, kteří jsme tehdy ještě nebyli na světě nebo se nacházeli v jiných životních situacích.
Bedřich Jetelina

přečíst více

Jon L. Dybdahl - Hlad po Bohu

24. 11. 2011

V Kroměříži se uskutečnil 7. – 9. 10. 2011 seminář na téma „ Hlad po Bohu“. Od pátku 25. 11. 2011 přináší HopeTV záznam z jednotlivých přednášek. Přednášejícím je Jon L. Dybdahl, profesor teologie, vyučující na Andrewsově universitě, dlouholetý rektor univerzity Walla Walla.
Mnoha účastníkům seminář přinesl nový duchovní impuls a živé společenství s Bohem.
„Duchovní formace“ - budování duchovnosti – není nový nápad nebo nějaká nová koncepce. Jsme na stejné lodi s dalšími protestanty, stejně jako oni toto téma pro sebe znovu objevujeme.  A v této oblasti má Církev adventistů před sebou velkou práci.“ říká Jon Dybdahl.  Po mnoho let duchovní formace, které vedl na Andrewsově univerzitě, překvapovaly, možná až šokovaly studenty – budoucí kazatele, jimž zároveň přinášely velké Boží požehnání. Tito studenti si přitom mysleli, že o spiritualitě a duchovním růstu vědí již téměř všechno. Neotřelý přístup Jona Dybdahla ke spiritualitě může i v nás rozdmýchat „oheň“, který nás povede k vřelému vztahu k Bohu a ke službě druhým.
Myšlenky semináře najdete v knize Jona L. Dybdahla: Touha po Bohu.

přečíst více

Hitservis č. 46 - tentokrát o hip-hopu

24. 11. 2011

HopeTV nabízí každý týden možnost seznámit se zajímavou křesťanskou hudbu a ani tento týden nebude výjimkou. Prostor totiž dostane hudební styl hip-hop, který představí host aktuálního vydání pořadu HITservis Tomáš „Timmy“ Höger. Hiphopová kultura vznikla na počátku 70. let 20. století v USA v černošských ghettech a z počátku tento směr sloužil zejména k pořádání (tanečních, hudebních) soubojů o svá území a společenské postavení. Postupem času se z těchto duelů vykrystalizovalo několik základních elementů hip-hopu. Jedná se o DJing a rap(MCing), Bboying (Breakdance) a Graffity. Česko objevilo hip-hop na počátku 90. let a díky velké popularitě této kultury se s ním seznámili i 3 bratři z malé vesničky Morávka u Frýdku Místku. Drain, Timmy a Duzsty v roce 1997 založili nejvýraznější českou formaci, která se zabývá hip-hopem s poselstvím. Formaci pojmenovali Wessani a dali si jasný cíl - propojit křesťanský životní styl s kulturou, která neměla často ideální pověst. První CD „We městě“ vydali roce 2005 a singl z tohoto alba Nový den byl oceněn v soutěži Tic-Tac Hip Hop Talents.
Pokud byste vyrazili na koncert Wessanů, tak by vás čekal nezapomenutelný zážitek, protože tato trojice na svých koncertech nejen rapuje o duchovních tématech, ale velký důraz dává i na Brake dance, který se stal nedílnou součástí jejich vystoupení. Frontman této formace Timmy v HITservisu prozradil: „Boha jsem nikdy neviděl, ale už tolikrát jsem mohl cítit jeho působení na svůj život. A hip-hop je ideální prostředek jak to dát vědět lidem kolem mě.“
Více informací o Wessanech naleznete na webových stránkách www.wessani.com.
Pokud se chcete dozvědět více o československém hip-hopu, tak si nenechte ujít magazín HITservis, kterým vás provede Martin Žalud. Pořad se vysílá ve čtvrtek 24. listopadu od 18-ti hodin.

přečíst více

Za obzorem - Budoucnost

23. 11. 2011

Matouš Ruml se snaží sestrojit stroj času, aby se mohl podívat do budoucnosti a aby se stal slavným vynálezcem. Ovšem chybí mu zásadní komponenty. Existují ovšem některé profese, které naši budoucnost přímo ovlivňují. Jednou z nich je povolání designéra. Takový člověk ví, s čím budeme žít už za pár měsíců nebo let. Budoucnost živí i lidi, kteří se ji pokoušejí předpovídat na základě okultních praktik a zkoumání hvězdných znamení. Astrofyzik Jiří Grygar ukazuje, že tyto metody nestojí na pevném základě, ale na pověře a mylných předpokladech. Biblický pohled je v zásadě totožný. Jindra Černohorský na základě dávného proroctví ukazuje, že budoucnost je v rukou Božích.
Dívejte se na magazín Za obzorem – 8. díl: Budoucnost, vysíláme 23. listopadu ve 20 hodin.

přečíst více